Kanał Rss
Content
Wiele korzyści z wałów nad Widawą
22 maja 2017

Budowa obwałowań Widawy to projekt, który przede wszystkim ochroni mieszkańców Wrocławia przed powodzią. Ale nie tylko. Nowe tereny rekreacyjne i inwestycyjne oraz nowe połączenia komunikacyjne to tylko niektóre dodatkowe korzyści z budowy obwałowań Widawy. Inwestycję o wartości ponad 225 mln zł brutto realizuje Skanska. Inwestorem jest Dolnośląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych we Wrocławiu.

Głównym celem modernizacji Wrocławskiego Węzła Wodnego jest zwiększenie przepustowości do takiego poziomu, by mógł on przyjąć falę powodziową o wielkości z 1997 r., czyli około 3600 m sześc.
Wały we Wrocławiu to ważna część komunikacyjna miasta. Coraz częściej wrocławianie przesiadają się na rowery, a wybudowane przez nas wały pomagają w tej komunikacji. Sam do pracy jeżdżę rowerem i doceniam każdy nowo utworzony odcinek, po którym mogę wygodnie i bezpiecznie poruszać się rowerem. Na projekcie wprowadzono wiele udogodnień dla rowerzystów. – mówi Witold, prywatnie miłośnik dwóch kółek.
Dzięki inwestycji obszary zalewowe zostały przekształcone w tereny inwestycyjne, na których już budują się nowe osiedla. Deweloperzy zyskali nowe działki pod budowę, a mieszkańcy nowe możliwości.

Rozbiórce i odbudowie został poddany most kolejowy, przez który przechodzi linia 292 Jelcz Miłoszyce – Wrocław Osobowice. Nowy most kolejowy na Strachocinie, który powstał w ramach budowy obwałowań Widawy, umożliwił uruchomienie połączenia kolejowego z Wojnowa do centrum Wrocławia. Dzięki odbudowie mostu mieszkańcy zyskali nowe możliwości komunikacyjne po uruchomieniu, 10 kwietnia tego roku, pociągów z Wojnowa do Dworca Głównego.
W ramach kompensacji środowiskowej na terenie zawala został odtworzony staw dla płazów. Staw ma służyć płazom jako ostoja spokoju i przyjazny teren do rozrodu.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Noc Muzeów

Noc Muzeów zbliża się wielkimi krokami, w tym roku odbędzie się w dniach 20-21 maja. Wrocławianie i turyści będą mogli...

Close