Kanał Rss
Content
Wesele marzeń
15 lutego 2019

Wywiad z konsultantkami ślubnymi.

Jagoda Nachman: Skąd pomysł na taki biznes?

Joanna Jędrzejuk & Dominika Wójcik: Pomysł na biznes zrodził się kilka lat temu podczas, gdy uczestniczyłyśmy bardzo prężnie w organizacji wesel swoich znajomych lub rodziny. Wówczas jako znajome podzieliłyśmy się ze sobą naszymi doświadczenia oraz opiniami dotyczącymi kwestii organizacyjnych, a także emocjami jakie często towarzyszą parom młodym i ich najbliższym, podczas organizacji wesela oraz w dniu ślubu. Wspólnie doszłyśmy do wielu interesujących wniosków, podzieliłyśmy się radami i w ten sposób stworzyłyśmy ślubny poradnik dla naszych znajomych, który to posłużył jako koncept do założenia agencji ślubnej „Amarante”. Firma została założona ponad 3 lata temu, przez te lata zdobyłyśmy doświadczenie ale jednocześnie nadal mamy świeże spojrzenie na pracę oraz kierujemy się kreatywnością i dobrem naszych klientów.

 

Który okres w ciągu roku jest najbardziej obfity w wesela i dlaczego?

Obecnie organizujemy wesela właściwie przez cały rok. Natomiast ścisły sezon ślubny zaczyna się w okolicach kwietnia i trwa do końca października. Musimy jednak przyznać, że coraz częściej organizujemy wesela w takich miesiącach jak grudzień czy styczeń. Podstawowym powodem wyboru takich miesięcy przez narzeczonych jest ograniczona dostępność w wyborze terminów w ścisłym sezonie ślubnym i jednocześnie zbyt mało obiektów weselnych dostępnych we Wrocławiu i okolicach – zatem jeśli przyszła para młoda nie chce czekać rok lub dwa na wolną datę w wymarzonym obiekcie to decyduje się na miesiąc zimowy, jesienny, a często również na inny dzień niż sobota.

 

Jakie usługi oferujecie przyszłym małżonkom?

W zależności od potrzeb, oczekiwań oraz założonego budżetu danej pary, jesteśmy w stanie dostosować naszą ofertę do klienta. Oferujemy kompleksową usługę organizacji wesel, w skład, której wchodzi między innymi dobór usługodawców ślubnych, wskazanie odpowiedniego miejsca na wesele, wszelkie ustalenia z menedżerem obiektu, weryfikacja umów przed ich podpisaniem przez klienta, stworzenie scenariusza dnia ślubu, koordynacja dnia ślubu. Oczywiście nasi klienci mogą liczyć na stałe wsparcie w okresie organizacji wesela, są to wspólne spotkania , rozmowy online/telefoniczne oraz częsta wymiana wiadomości mailowych.

Dla osób, które rozpoczęły już organizację swojego wesela proponujemy usługę konsultacji ślubnych. Wówczas zajmujemy się niezałatwionymi i najbardziej pilnymi kwestiami. Ustalamy zakres naszych działań i od początku nasi klienci wiedzą co , jak i w jakim czasie zostanie przez nas zrealizowane .

 

Jaka obecnie panuje moda w branży ślubnej?

Od kilku sezonów widać szczególnie zainteresowanie stylem rustykalnym czyli stylem nawiązującym do natury, minimalizmu oraz kolorów w odcieniach ziemi ( dodatki z drewna), zgaszonej zieleni oraz bieli. Pary młode często decydują się na dekoracje świecami oraz na duże lampiony na zewnątrz. Oczywiście bardzo modne są luźne upięcia włosów oraz wianki na głowę.

Jak co roku także w tym roku Pantone.com umieścił na łamach swojej witryny kolor , który będzie najmodniejszy w sezonie ślubnym 2019, jest to kolor ” Living Coral”. Najczęściej pojawiać się będzie za pewne w dekoracjach sali oraz kościołach, a także jako dodatek w bukietach ślubnych.

 

Ile trwała najdłuższa organizacja wesela?

Najczęściej pary zgłaszają się do nas na rok przed planowaną datą ślubu, natomiast najdłuższa organizacja w przypadku naszej agencji trwała półtora roku.

 

Czy zdarzają się klienci zagraniczni?

Tak, oczywiście organizujemy śluby głównie parom, które na co dzień mieszkają poza granicami Polski. To właśnie taki typ klientów szczególnie potrzebuje naszej pomocy i wsparcia w organizacji wesela.

Jakie były największe weselne wpadki?

Na szczęście nam się jeszcze nie zdarzyła żadna wpadka czy sytuacja która mogłaby zaszkodzić, natomiast faktycznie w trakcie organizacji oraz koordynacji dnia wesela może zdarzyć się dosłownie wszystko. Właśnie dlatego warto zatrudnić profesjonalnego konsultanta ślubnego, który nie da się zaskoczyć i będzie potrafił szybko i skutecznie zareagować w każdej sytuacji.

 

 

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Szlachetnie zapamiętani

Wywiad z właścicielem zakładu kamieniarskiego. Redakcja: Skąd pomysł na taki biznes? Andrzej Wojciechowski: Swoją karierę zaczynałem nie od kamieniarstwa, lecz...

Close