Kanał Rss
Content
Weekend z wodniakami
4 kwietnia 2014

W sobotę rano 4 kwietnia przy Hali Stulecia, tuż przed iglicą, zaparkuje dwupokładowy autobus wysłany do Wrocławia przez… wielkopolan. Organizatorzy akcji promocyjnej promującej „Wielką Pętlę Wielkopolski”, czyli kilkuset kilometrowy szlak wodny prowadzący rzekami, jeziorami i kanałami tego regionu, gwarantują świetną zabawę przez 2 weekendowe dni.

Każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił w czterech konkurencjach; jednej grupowej i trzech indywidualnych. Ta pierwsza, to zabawa w przeciąganie liny, kolejne dwie – przepłynięcie określonego dystansu na ergowiosłach oraz bieg na czas po trasie Pętli, ale żeby było szybciej, po jej znacznie zmniejszonej wersji. Ostatnia z konkurencji nie wymaga tężyzny fizycznej, tylko zręcznych rąk – będzie to wiązanie klasycznego węzła ratowniczego na czas. Dla (nie tylko) zwycięzców wszystkich konkurencji przewidzian87e są nagrody – latarki wodoodporne, dmuchane deski do pływania i plażowe ręczniczki. Oraz pyszne ciasteczka własnego wyrobu w formie kajaczków.

Ambasadorką kampanii jest Julia Michalska – brązowa medalistka wioślarstwa z letnich igrzysk olimpijskich Londyn 2012., zawodniczka PTW Tryton z Poznania.

Wielka Pętla Wielkopolski to szlak biegnący wokół największych rzek w regionie i zamykający się w obrębie zwartej trasy turystycznej został nie bez przyczyny nazwany Wielką Pętlą wielkopolski. Jego wyjątkowość polega na wykorzystaniu równoleżnikowego kierunku przepływu rzek: Warty i Noteci oraz południkowego położenia kanału Warta-Gopło. Szlak ten, liczący blisko 690 km, przebiega przez takie miejscowości województwa wielkopolskiego, jak: Ślesin, Konin, Pyzdry, Śrem, Poznań, Oborniki, Wronki, Sieraków, Międzychód, Krzyż Wielkopolski, Wieleń, Drawsko, Czarnków, Ujście. Przebiega również przez teren województw lubuskiego i kujawsko-pomorskiego. Poprzez dostęp od zachodu do Odry, jej dopływów i kanałów łączących ją z drogami wodnymi Brandenburgii, Wielka Pętla jest skomunikowana z zachodnią Europą, a poprzez Kanał Bydgoski z Wisłą i innymi rzekami Drogi Wodnej E-70 aż z Kaliningradem.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Żyj i mieszkaj we Wrocławiu

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu „Żyj i mieszkaj we Wrocławiu”, które odbędzie się już w najbliższy weekend, w godzinach...

Close