Kanał Rss
Content
Warto i trzeba pomagać
10 stycznia 2017

W okresie zimowym coraz częściej docierają do nas informacje na temat osób bezdomnych, które zamarzły, bądź potrzebują naszej szczególnej opieki i troski. Dlatego Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Wrocławskie wystosowało do wszystkich ludzi dobrej woli komunikat, z prośbą o pomoc materialną dla tych, którzy najbardziej potrzebują uwagi w tym właśnie czasie.

ZIMĄ POMOC POTRZEBNA JEST BARDZIEJ….

W ostatnich dniach minusowe temperatury spowodowały, że placówki Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta prowadzone we Wrocławiu zapełniły się aż do ostatniego miejsca osobami bezdomnymi, którym udzielamy schronienia przed dotkliwym mrozem. Ściśle współpracujemy ze Strażą Miejską i Policją. Zimowe patrole pełnione przez te służby dostarczają do nas osoby bezdomne odnalezione w pustostanach, w altankach na ogródkach działkowych czy wprost na ulicy. Intensywną pracę i działania ratownicze wykonują również zatrudnieni przez nas streetworkerzy (pracownicy ulicy). Aby objąć pomocą wszystkich potrzebujących uruchamiamy w placówkach dodatkowe miejsca do spania na łóżkach polowych i materacach rozkładanych w świetlicach i na korytarzach. Obecnie przebywa u nas 630 osób. Dla wielu jesteśmy ostatnią deską ratunku. Osoby trafiające do nas w tych dniach wymagają licznych zabiegów sanitarnych, higienicznych i medycznych. Są wyziębione, wyczerpane, z urazami wymagającymi opatrzenia i leczenia. Zapewniamy im kąpiel, całkowitą wymianę odzieży, gorącą herbatę, przynajmniej jeden gorący posiłek dziennie, pomoc pielęgniarską i lekarską. Kosztowny jest dla nas zakup środków odkażających do zaopatrzenia ran, leków przeciwgorączkowych, przeciwzapalnych, przeciwbólowych oraz innych leków przepisanych przez lekarzy.

W związku z powyższym gorąco apelujemy do Wrocławian o wsparcie naszych działań. Św. Brat Albert, nasz patron, powiedział bardzo znamienne zdanie „Ten jest dobry, kto chce być dobry”. Każdego, kto poczuje się zachęcony tymi słowami, prosimy o pomoc materialną w postaci:

 

  • Kocy
  • Pościeli
  • Kołder
  • Ciepłych butów
  • Ciepłej bielizny i odzieży męskiej
  • Leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych
  • Środków do higieny osobistej
  • Artykułów spożywczych trwale pakowanych, w tym również herbaty

 

… a także prosimy o wsparcie finansowe na konto nr PKO BP: 87 1020 5242 0000 2502 0151 6897

Nawet drobne dary w okresie silnych mrozów niejednokrotnie ratują czyjeś zdrowie i życie.

Wszystkie nasze placówki, do których dostarczać można pomoc, wymienione są na stronie www.bratalbert.wroc.pl

Do kontaktu w sprawach darowizn pozostaje Marek Rożnowski tel. 781 996 886.

Za wszelkie wsparcie z góry serdecznie dziękujemy i zapewniamy o naszej wdzięczności!

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Spalony noworodek

Radwanice: Przed sądem staną rodzice noworodka, którzy prawdopodobnie spalili swoje dziecko w piecu. Kobiecie, której poród odbywał się w domu,...

Close