Kanał Rss
Content
Vozilla – pierwszy miejski car sharing w Polsce
4 października 2017

4 listopada we Wrocławiu oficjalnie wystartuje Miejska Wypożyczalnia Samochodów Elektrycznych Vozilla. Dzięki aplikacji na smartfona będziemy mogli wypożyczyć 190 samochodów osobowych Nissan Leaf i 10 typu VAN. Cena? Złotówka za minutę.

Nie jest to bynajmniej pierwszy car sharing w Polsce (można go odnaleźć np. w Warszawie), ale za to pierwszy miejski (jak rowery miejskie). Dodatkowo wszystkie samochody będą miały napęd elektryczny. Za pomocą aplikacji, oprócz samego wypożyczenia, będzie można otwierać i zamykać samochód, sprawdzić stan naładowania akumulatora i szacowany zasięg auta. Jeśli zajdzie potrzeba by wysiąść na kilka minut, nie trzeba będzie kończyć wypożyczenia. Można wybrać tryb postoju. Samochody mogą być zwracane w wyznaczonej strefie, a także na specjalnie oznaczonych miejscach parkingowych w ścisłym śródmieściu.

Użytkownicy systemu będą mogli korzystać z wielu przywilejów miejskich takich, jak m.in. darmowy parking w całym mieście, dedykowane Vozilli miejsca parkingowe w ścisłym centrum Wrocławia, możliwość korzystania z większości pasów ruchu uprzywilejowanego (buspasy) czy wjazd w strefy zamknięte dla samochodów spalinowych.

 

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Read previous post:
Raz na sportowo

Studenci Uniwersytetu Medycznego nietypowo zainaugurowali nowy rok akademicki. W III Biegu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu wystartowało ponad 600 osób. W...

Close