Kanał Rss
Content
Utrudnienia na Moście Milenijnym
24 października 2013

Ruszył przegląd Mostu Milenijnego. Kontrola techniczna stalowych lin, na których bazuje konstrukcja potrwa dwa miesiące. Jak jednak zapewnia Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta kontrola nie wprowadzi większych utrudnień na drodze.

Praca na Milenijnym podzielona została na dwa etapy. Pierwsza część robót rozpoczęła się 23 października i potrwa 30 dni. W związku z tym zamknięta została prawa strona mostu prowadząca do ul. Osobowickiej. Kontrole konstrukcji mają być prowadzone w godzinach pozaszczytowych, tj. 9:00 -14:00 oraz 18:00 – 5:00. Przegląd mostu zostanie wstrzymany w okresie od 28 października do 3 listopada. Most Milenijny jest bowiem w bliskim sąsiedztwie z Cmentarzem Osobowickim, co ma duże znaczenie komunikacyjne w okresie Wszystkich Świętych. Drugi etap prac rozpocznie się w drugiej połowie listopada i polegać będzie na przeglądzie lewej części mostu.

Pierwszy dzień prac nie przyniósł większych utrudnień w ruchu. Jeżeli sytuacja w kolejnych dniach będzie się znacznie pogarszać, ekipa remontowa jest gotowa zawiesić  prace i odblokować jednię.

Przegląd Mostu Milenijnego to rutynowe działania, prowadzone w celu kontroli sprawności stalowych lin. Koszt prowadzonych działań to ponad 211 tysięcy złotych.

 

 

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading ... Loading ...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

Tagi
E-prenumeratę wysyłamy z:
Zobacz poprzedni artykuł