Kanał Rss
Content
Utrudnienia na Moście Milenijnym
24 października 2013

Ruszył przegląd Mostu Milenijnego. Kontrola techniczna stalowych lin, na których bazuje konstrukcja potrwa dwa miesiące. Jak jednak zapewnia Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta kontrola nie wprowadzi większych utrudnień na drodze.

Praca na Milenijnym podzielona została na dwa etapy. Pierwsza część robót rozpoczęła się 23 października i potrwa 30 dni. W związku z tym zamknięta została prawa strona mostu prowadząca do ul. Osobowickiej. Kontrole konstrukcji mają być prowadzone w godzinach pozaszczytowych, tj. 9:00 -14:00 oraz 18:00 – 5:00. Przegląd mostu zostanie wstrzymany w okresie od 28 października do 3 listopada. Most Milenijny jest bowiem w bliskim sąsiedztwie z Cmentarzem Osobowickim, co ma duże znaczenie komunikacyjne w okresie Wszystkich Świętych. Drugi etap prac rozpocznie się w drugiej połowie listopada i polegać będzie na przeglądzie lewej części mostu.

Pierwszy dzień prac nie przyniósł większych utrudnień w ruchu. Jeżeli sytuacja w kolejnych dniach będzie się znacznie pogarszać, ekipa remontowa jest gotowa zawiesić  prace i odblokować jednię.

Przegląd Mostu Milenijnego to rutynowe działania, prowadzone w celu kontroli sprawności stalowych lin. Koszt prowadzonych działań to ponad 211 tysięcy złotych.

 

 

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
„Poławiacze pereł” we Wrocławiu

Trzystu artystów, nawet 25 tysięcy fanów i monumentalne dekoracje- to imponujące zestawienie dotyczące widowiska „Poławiacze pereł”, które w listopadzie zagości...

Close