Kanał Rss
Content
Statuetka wrocławskiej artystki jako europejska nagroda
2 października 2012

Dziś rozpocznie się ceremonia wręczenia Międzynarodowej Nagrody Jean Rey (Prix International Jean Rey), która odbędzie się w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Autorką statuetki dla zwycięzcy jest wrocławska artystka Ewa Rossano. Statuetka o nazwie Kryształowa Kula ma swój pierwowzór w postaci dwumetrowej dziewczyny w oryginalnej sukience o kształcie kuli ziemskiej. W listopadzie rzeźba stanie na skwerze w Dzielnicy Czterech Wyznań u zbiegu ulic św. Antoniego i Kazimierza Wielkiego. Teraz rzeźba znajduje się przed Pałacem de la Muette, siedzibie Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) i zachęca do odwiedzenia wystawy prac Ewy Rossano, której patronuje Wrocław oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Kryształowa Planeta ma być symbolem jedności współczesnego świata, z którego różnorodności czerpią wszyscy, nie tracąc własnej tożsamości.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Wrocławskie kamienice jako nowoczesne biurowce

Nowe inwestycje zmieniają Wrocław. Przy ulicy Oławskiej powstaje Quantum Oławska w miejscu dawnych Wrocławskich Zakładów Graficznych. Budynek, który jest 1931...

Close