Kanał Rss
Content
Śląsk wygrał w derbach Dolnego Śląska.
9 listopada 2016

Przez najbliższe pół roku na Dolnym Śląsku rządzić będzie Śląsk Wrocław, który pokonał w niedzielnym spotkaniu 15. kolejki Ekstraklasy Zagłębie Lubin 2:1. Była to pierwsza wyjazdowa porażka „Miedziowych” w tym sezonie, a zarazem pierwsze domowe zwycięstwo Śląska.

Śląsk fatalnie rozpoczął spotkanie, gdyż już w szóstej minucie meczu goście objęli prowadzenie. Mimo utraty gola, kibice Śląska nie zwątpili w piłkarzy co róż wznosząc okrzyki, że ten mecz Śląsk musi wygrać. Mimo wielu dobrych okazji gracze Mariusza Rumaka nie byli w stanie strzelić gola. Nadzieja na dogodny wynik wróciły dopiero w 71 minucie, kiedy to Lasza Dwali strzelił gola doprowadzając do remisu i wywołując euforię wśród licznie przybyłych tego dnia na stadion kibiców Śląska.

Śląsk mimo doprowadzenia do remisu nie ustawał w atakach jak to miało miejsc w poprzednich spotkaniach. Determinacja Śląska znalazła ukoronowanie w 88 minucie, kiedy to po asyście Mariusza Idzika (wszedł na boisko w 84 minucie zmieniając Kamila Bilińskiego), Alvarinho strzelił gola na 2-1.

Odniesione zwycięstwo pozwoliło przełamać złą passe Śląska meczy bez zwycięstwa na własnym stadionie. Na uwagę zasługuje duża ilość sytuacji bramkowych jakie stworzyły obie drużyny w meczu: Śląsk Wrocław – 19, Zagłębie Lubin – 14. Zagłębie częściej przekraczało przepisy dopuszczając się 18 przewinień, przy 6 faulach Śląska.

Dzięki odniesionemu zwycięstwu Śląsk Wrocław awansował w tabeli na 8 miejsce. W najbliższym spotkaniu Śląsk Wrocław zmierzy się na wyjeździe z drużyną Lecha Poznań.

Śląsk Wrocław – KGHM Zagłębie Lubin 2:1 (0:1)

Bramki: Lasza Dvali (71), Alvarinho (88) – Jarosław Kubicki (6)

Żółte kartki: Augusto, Filipe Goncalves – Dorde Cotra, Martin Nespor.

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków). Widzów: 10 773.

Śląsk Wrocław: Lubos Kamenar – Kamil Dankowski, Piotr Celeban, Lasza Dwali, Augusto – Peter Grajciar (59. Alvarinho), Filipe Goncalves, Adam Kokoszka, Ryota Morioka (65. Sito Riera), Łukasz Madej – Kamil Biliński (84. Mariusz Idzik).

Zagłębie Lubin: Martin Polacek – Aleksandar Todorovski, Lubomir Guldan, Jarosław Jach, Dorde Cotra (57. Daniel Dziwniel) – Jakub Tosik (62. Filip Starzyński), Łukasz Piątek, Jarosław Kubicki, Arkadiusz Woźniak, Łukasz Janoszka (79. Adam Buksa) – Martin Nespor.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)