Kanał Rss
Content
Skowrońska-Dolata w Impelu Wrocław
13 maja 2015
fot. Jarosław Popczyk / licencja CC 2.0.

fot. Jarosław Popczyk / licencja CC 2.0.

Sensacyjny transfer w polskiej siatkówce kobiet. Jedna z najlepszych i najbardziej utytułowanych zawodniczek naszego kraju podpisała dwuletni kontrakt z Impelem Wrocław, czwartą drużyną minionego sezonu Orlen Ligi. W ekipie ze stolicy Dolnego Śląska zagra również Milena Radecka.

Katarzyna Skowrońska-Dolata do polskiej ligi wraca po dziesięciu latach pobytu za granicą. Urodzona w 1983 roku atakująca (karierę rozpoczynała jako środkowa) ma na koncie m. in. dwa złote medal mistrzostw Europy. Wielkie sukcesy święciła również w klubowej siatkówce we Włoszech, Turcji i Azerbejdżanie. Wielokrotna reprezentantka kraju nie ma jednak na koncie mistrzostwa Polski. Czy zdobędzie go z Impelem?

Do drużyny z Wrocławia dołączyła również inna uznana polska siatkarka Milena Radecka. Rozgrywająca reprezentacji ostatnie lata również spędziła na obczyźnie. Do Impelu przychodzi z włoskiego Foppapedretti Bergamo. Do największych sukcesów siatkarki należy brązowy medal ME, a także dwukrotne mistrzostwo Polski.

Impel Wrocław już od dwóch sezonów dysponuje składem, który z powodzeniem walczy o medale Orlen Ligi (2. oraz 4. miejsce). Takie podwójne wzmocnienie pozwala jednak na włączenie się w rywalizację o mistrzostwo, które byłoby wielkim wydarzeniem dla wrocławskiej siatkówki.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Niemieccy komuniści we Wrocławiu

  Dwóch mężczyzn w mundurach czerwonoarmistów, dzierżąc czerwoną flagę z sierpem i młotem, otwiera konwój niemieckich komunistów zrzeszonych w Komunistycznej...

Close