Kanał Rss
Content
Rozpoczęła się rozbiórka budynku Cuprum. Co powstanie w jego miejsce?
10 kwietnia 2015

Budynek Cuprum, który swoim wyglądem przypomina jeszcze czasy słusznie minionej epoki, do końca czerwca zostanie wyburzony. Pierwsze pracy właśnie się rozpoczęły, a ich efekty widoczne będą już pod koniec miesiąca. W miejsce starego molocha staną dwa nowoczesne biurowce.

W ten sposób plac Jana Pawła II zyska “nowy blask”. Nowe budynki, które przedstawiamy na wizualizacjach, prezentują się bardzo okazale. Biurowce będą o powierzchni ok. 10 i ok 20 tys. metrów kwadratowych. Najemcy będą mieli do dyspozycji odpowiednio 7 i osiem kondygnacji. Inwestycja zakończyć ma się w pierwszym kwartale 2018 roku, ale niewykluczone jest, że stanie się to znacznie szybciej.

Budynek Cuprum odchodzi zatem do historii. Został on oficjalnie otwarty w 1967 roku, zatem nie doczekał swoich pięćdziesiątych “urodzin”. Choć dla wielu wrocławian jest znanym i charakterystycznym elementem krajobrazu naszego miasta, to jednak przez większość uznawany jest za szpetny i chyba tylko nieliczni będą za nim tęsknić.

Po tym jak nazwę placu zmieniono z “1-szego Maja” na “Jana Pawła II (miało to miejsce w 2006 roku), miejsce to już niedługo niczym nie będzie przypominać komunistycznych czasów.

 

 

 

 

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading ... Loading ...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

Tagi
E-prenumeratę wysyłamy z:
Zobacz poprzedni artykuł