Kanał Rss
Content
Rozpoczęła się rozbiórka budynku Cuprum. Co powstanie w jego miejsce?
10 kwietnia 2015

Budynek Cuprum, który swoim wyglądem przypomina jeszcze czasy słusznie minionej epoki, do końca czerwca zostanie wyburzony. Pierwsze pracy właśnie się rozpoczęły, a ich efekty widoczne będą już pod koniec miesiąca. W miejsce starego molocha staną dwa nowoczesne biurowce.

W ten sposób plac Jana Pawła II zyska “nowy blask”. Nowe budynki, które przedstawiamy na wizualizacjach, prezentują się bardzo okazale. Biurowce będą o powierzchni ok. 10 i ok 20 tys. metrów kwadratowych. Najemcy będą mieli do dyspozycji odpowiednio 7 i osiem kondygnacji. Inwestycja zakończyć ma się w pierwszym kwartale 2018 roku, ale niewykluczone jest, że stanie się to znacznie szybciej.

Budynek Cuprum odchodzi zatem do historii. Został on oficjalnie otwarty w 1967 roku, zatem nie doczekał swoich pięćdziesiątych “urodzin”. Choć dla wielu wrocławian jest znanym i charakterystycznym elementem krajobrazu naszego miasta, to jednak przez większość uznawany jest za szpetny i chyba tylko nieliczni będą za nim tęsknić.

Po tym jak nazwę placu zmieniono z “1-szego Maja” na “Jana Pawła II (miało to miejsce w 2006 roku), miejsce to już niedługo niczym nie będzie przypominać komunistycznych czasów.

 

 

 

 

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Przegląd filmów Echa Katynia

Filmy dotyczące zbrodni katyńskiej oraz innych związanych z represjami komunistycznych władz, zostaną zaprezentowane 13 kwietnia we Wrocławiu podczas przeglądu filmów...

Close