Kanał Rss
Content
Rozpoczęcie roku akademickiego we Wrocławiu
1 października 2012

Ponad 100 tysięcy młodych ludzi od dziś będzie mogło nazywać się oficjalnie studentami. Początek października to powrót do uczelnianej rzeczywistości oraz początek nowego etapu dla pierwszorocznych studentów. Studia we Wrocławiu stwarzają duże możliwości zdobycia wiedzy, poznania nowych znajomych oraz zakosztowania nocnego życia.

Problemy były jednak zauważalne jeszcze przed październikiem. Na Uniwersytecie Wrocławskim wprowadzono system USOS, który ma umożliwiać elektroniczne zapisywanie się na zajęcia, sprawiał on jednak studentom problemy. System zawieszał się, serwer nie wytrzymał zapisów tylu osób.

Mimo problemów większość studentów jest zadowolona z podjęcia studiów. Przerażają jednak wysokie ceny wynajmu mieszkań i dojazdy komunikacją miejską, szczególnie podczas zbliżającej się zimy. Ciekawe kierunki studiów i nowe znajomości na pewno zrekompensują takie trudności.

Uroczyste rozpoczęcie Roku Akademickiego dla wszystkich studentów Wrocławia odbędzie się tradycyjnie w Rynku, przy pomniku Aleksandra Fredry. Wspólne odśpiewanie pieśni żaków “Gaudeamus” rozpocznie się w poniedziałek 1 października o godzinie 17:00.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Wrocław dla seniora – obchody Dni Seniora 2012

Od dziś aż do 13.10 (sobota) będą trwać kolejne Dni Seniora. Osoby młode duchem będą mogły korzystać z wielu atrakcji...

Close