Kanał Rss
Content
Rozgrzewka przed Gitarowym Rekordem Guinnessa
31 marca 2014

Już w najbliższy czwartek (3 kwietnia) fani gitary z Wrocławia będą mieli okazję wziąć udział w wyjątkowych warsztatach w ramach ogólnopolskiego Desantu Gitarowego. Poprowadzi je Leszek Cichoński – jeden z najwybitniejszych polskich gitarzystów, autor wielu podręczników i pomysłodawca słynnej wrocławskiej imprezy – Gitarowego Rekordu Guinnessa. Wstęp wolny!

To nie lada gratka dla wszystkich miłośników gitarowego grania. W najbliższy czwartek (3 kwietnia) o godz. 18:00 w Empiku Renoma (ul. Świdnicka 40, Wrocław) zdobywca tytułu Najlepszego Gitarzysty Bluesowego w plebiscycie Guitar Awards – Leszek Cichoński poprowadzi warsztaty gry na gitarze. Każdy może wziąć udział w zajęciach i podszkolić się pod okiem mistrza. W trakcie dwugodzinnego kursu uczestnicy wykonywać będą m.in. ćwiczenia rytmiczne, dowiedzą się więcej na temat artykulacji w bluesie i rocku, a przede wszystkim poznają utwory wykonywane 1 maja w czasie poświęconej Hendrixowi imprezie – „Thanks Jimi Festival”.

Będzie to pierwszy z cyklu warsztatów ogólnopolskiego Desantu Gitarowego, który obejmuje największe salony sieci EMPIK i dworce PKP w 9 miastach Polski. Kolejne odwiedzą Kraków, Warszawę, Katowice, Gdańsk, Łódź, Brzeg, Poznań i Wałbrzych. Desant zakończy się 27 kwietnia.

W trakcie warsztatów Cichoński pokaże akordy do „Hey Joe” Jimiego Hendrixa i innych utworów, które już 1 maja zagrają uczestnicy kultowego Gitarowego Rekordu Guinnessa na wrocławskim Rynku. W tym roku podjęta zostaje próba pobicia rekordu z 2012 roku, kiedy to kawałek zagrało 7273 gitarzystów. Czwartkowe warsztaty będą zatem świetną okazją by przygotować się do wspólnego grania i  wziąć udział w Pierwszomajowym Święcie Gitary. Jak podkreśla Leszek Cichoński, żeby zagrać podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa nie trzeba mieć skończonej szkoły muzycznej ani specjalnych umiejętności gitarowych. – Tak naprawdę wystarczy tylko instrument, znajomość pięciu prostych akordów „Hey Joe”, obecność na wrocławskim Rynku i zapał. Liczy się dobra zabawa – podkreśla artysta.

Co roku imprezę wspierają sławy ze świata muzyki gitarowej. Główną gwiazdą tegorocznej edycji będzie Eric Burdon oraz zespół The Animals. Wśród artystów, którzy zagrają na koncercie gwiazd na Wyspie Słodowej pojawi się także legenda rocka – Uriah Heep, jeden z najlepszych gitarzystów wszech czasów  – Steve Vai, a także reprezentacja polskich gwiazd – m.in. Luxtorpeda i Wojciech Waglewski. Festiwal z roku na rok zyskuje coraz bardziej międzynarodowy charakter, o czym świadczą transmisje przez media międzynarodowe oraz popularność relacji internetowej. Sceny z wrocławskiego Rynku emitowane są m.in. przez telewizje: Al Jazeera, RTL czy największą amerykańską stację CBS.

Uczestnictwo w warsztatach gitarowych prowadzonych przez Leszka Cichońskiego jest bezpłatne. Należy przynieść swoją gitarę. Więcej informacji i materiały do nauki gry na www.heyjoe.pl.

 

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Bracia P.

19 września 1984 roku. W portugalskiej Sesimbrze na świat przychodzą bliźnięta Marco i Flavio Paixao. Po trzydziestu latach rodzeństwo, dysponując...

Close