Kanał Rss
Content
“Rewizor” we “Współczesnym”
16 grudnia 2015

Agata Duda-Gracz sięgnęła w kreacji tego spektaklu do twórczości Mikołaja Gogola. Stworzyła swój autorski scenariusz na motywach „Rewizora”. Możemy go obejrzeć jeszcze przed Świętami!

Nie jest to jednak spektakl o drobnomieszczanach i małym miasteczku, ani satyra na urzędników. Rzecz nie będzie się działa w Rosji. I nie nosi też nosić tytułu, który nadał swemu dramatowi Gogol. Agata Duda-Gracz postanowiła przyjrzeć się równolegle dwóm procesom: kreowaniu miernoty na bożyszcze i bolesnemu wchodzeniu w dorosłość. Co się dzieje, kiedy nasze marzenia się ucieleśniają? Kim są dzisiejsi bohaterowie zbiorowej wyobraźni? Czym rządzi się świat, w którym nie potrzeba talentu, inteligencji, wiedzy, żeby stać się wychwalanym artystą, politykiem, autorytetem dla tłumu? Najbliższe spektakle w dniach od 16 do 18 grudnia na deskach „Teatru Współczesnego”.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Dutkiewicz nie przeprosi

Sąd we Wrocławiu oddalił pozew, jaki wobec prezydenta Rafała Dutkiewicza wystosował Michał Janicki, były wiceprezydent miasta. Poszło o sposób odwołania...

Close