Kanał Rss
Content
Renowacja wiaduktu przy Grabiszyńskiej
25 kwietnia 2014

 Trasa kolejowa Wrocław-Poznań przechodzi naprawę. Jednym z elementów całej inwestycji jest estakada linii kolejowej, a co za tym idzie również wiadukt na ulicy Grabiszyńskiej. Jakie utrudnienia czekają mieszkańców Wrocławia?

Przy pomocy dofinansowania z Unii Europejskiej projekt rekonstrukcji przewiduje zakończenie prac na wiadukcie w październiku 2015 roku. Kierowców, podróżujących komunikacją miejską oraz pociągami PKP czeka seria utrudnień. Przebudowa magistrali kolejowej to ważna inwestycja, wyczekiwana przez długie lata. Na wtorkowej konferencji prasowej, Józef Gąsior, zastępca dyrektora projektu opowiadał o działaniach, jakie będą realizowane w najbliższych miesiącach. Już w sobotę rusza pierwszy etap, gdzie nastąpi rozmontowanie elementów z torów. Od początku kwietnia rozebrane lub zabezpieczone zostały elementy kamienne wiaduktu. Po zakończeniu napraw zostaną odnowione, by przywrócić dawny wygląd. To początek przeszkód dla mieszkańców, narzekających na kolejne utrudnienia w ruchu drogowym. Wiadukt znajduje się w skomplikowanym położeniu, zwłaszcza, że Grabiszyńska jest jedną z głównych ulic miasta. Aby ułatwić pracę załodze remontowej zwężone zostaną pasy jezdni. Natomiast MPK wiedząc o naprawie, przebudowało trakcję pod estakadą już wcześniej. Dzięki temu ruch tramwajowy nie zostanie zablokowany w okresie prac remontowych.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Pechowa 17-tka

Mimo że Wrocław nie jest utażsomiany wyłącznie z jednym kolorem, można wyodrębnić cztery podstawowe: zielony - należący do sportowej części...

Close