Kanał Rss
Content
Remont mostu Jagiellońskiego Południowego
13 października 2014

Już dzisiejszej nocy zostanie zamknięty wrocławski most Jagielloński. Jego remont trwać będzie, jak zapowiadają urzędnicy, do czerwca 2015 roku i pochłonie ponad 5 mln zł.

 

Jak podaje Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, modernizacja obiektu jest konieczna głównie ze względu na jego wiek i stan techniczny. Czas remontu będzie związany z oczywistymi utrudnieniami dla kierowców. Będą oni musieli zmierzyć się z nadchodzącymi zmianami.

– Na czas remontu mostu planujemy ruch dwukierunkowy na moście północnym, to on przejmie funkcję mostu wylotowego – kontynuuje Mazur.

Plan modernizacji obiektu jest bardzo rozległy. Obejmuje bowiem przebudowę oświetlenia, budowę nowych ścianek podpierających most, zabezpieczanie konstrukcji stalowej przed korozją i wiele innych działań. Oprócz tego wyremontowana zostanie izolacja sieci wodociągowej, podwieszonej do mostu. Zajmie się tym Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Komunikacji.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
XIII Targi ZOO-BOTANICA 2014 we Wrocławiu

195 zaangażowanych firm, 20 pokazów, prezentacji i wystaw, 10 konkursów, 24 wykłady, 38 organizacji pozarządowych i około 16 tysięcy odwiedzających....

Close