Kanał Rss
Content
Raz na sportowo
3 października 2017

Studenci Uniwersytetu Medycznego nietypowo zainaugurowali nowy rok akademicki. W III Biegu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu wystartowało ponad 600 osób. W ten sposób uczelnia stara się promować zdrowy styl życia i ruch na świeżym powietrzu.

Bieg na 10 km odbył się w sobotę, 30 września. Zarówno start jak i meta znalazły się na terenie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. W biegu wystartowali również lekarze, jak i sam rektor UM prof. Marek Ziętek – Taka inauguracja roku akademickiego to dobry sposób, by się spotkać w przeddzień zajęć na uczelni i porozmawiać. Większość z nas rusza się rekreacyjnie, a ja już nie biegam długich dystansów. Zejdę z trasy po 20 minutach – powiedział rektor. prof. Chybicka dziennikarzowi PAP. Profesor zapowiedziała także, że mimo iż do samej mety nie dobiegnie nie chciała opuścić biegowej inauguracji roku akademickiego. – Ważny jest start i udział, dobra zabawa na świeżym powietrzu przy tej pięknej pogodzie – dodała.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Read previous post:
Skwer Adama Wójcika

Mieszkańcy Wrocławia zdecydowali - zmarły w sierpniu w wieku 47 lat wybitny koszykarz Adam Wójcik będzie miał skwer swojego imienia  na...

Close