Kanał Rss
Content
Raj dla opornych
16 października 2017

Ulubieńcy publiczności Karol i Barbara (Mirosław Baka i Dorota Kolak) z „Seksu dla opornych”, kilka lat później. Tym razem uczą się żyć w nowej sytuacji, jako ludzie bez pracy i pieniędzy, bez poczucia bezpieczeństwa. Zajmują się pojęciem szczęścia i wolności razem z siostrą Barbary (Aleksandra Konieczna), nową postacią w historii. Równie zabawne i wzruszające. Jeśli „Seks dla opornych” był rodzajem terapii małżeńskiej, „Raj dla opornych” jest terapią życia.

Jak mówi reżyserująca spektakl Krystyna Janda: “‘Raj dla opornych’ jest nie tyle dalszym ciągiem historii Karola i Barbary, co opowieścią o tych bohaterach w innej sytuacji, zajmujących się sprawami palącymi dla wielu: kłopotami z synem i brakiem pieniędzy, emeryturą i nieumiejętnością znalezienia się w nowej sytuacji życiowej. Ten zabawny tekst jest w rezultacie – na końcu, po wyjściu z przedstawienia – gorzki, nawet bolesny. A Barbara i Karol oraz nowa postać, siostra Barbary, Diana, są nam bliscy, podobni do nas i dla nas – czuli. Obserwujemy ich/nasze lęki, śmieszności, nieumiejętności i małości… znajome, przejmujące lękiem i niepokojem. Śmiejąc się z nich, śmiejemy się z siebie. Mili Państwo, zapraszamy Was na komedię, komedię czułą i ludzką. Na zabawny wieczór w teatrze, który potrafi zmienić w życiu wiele.”

reż. Krystyna Janda

Teatr Muzyczny Capitol

13.11.2017, godz. 17.30 i 20.30

Czas trwania: 120 minut, 1 przerwa

Tłumaczenie: Małgorzata Semil

Reżyseria: Krystyna Janda

Światło: Adam Czaplicki

Polskie teksty piosenek: Jacek Cygan

Ruch sceniczny: Anna Iberszer

Scenografia i kostiumy: Magdalena Maciejewska

Asystent scenografa i kostiumologa: Joanna Maria Kuś

Asystent reżysera i producent wykonawczy: Ewa Ratkowska

Asystent producenta wykonawczego: Agnieszka Różańska

Obsada:

Dorota Kolak, Aleksandra Konieczna/Małgorzata Brajner, Mirosław Baka

 

KOPRODUKCJA TEATRU POLONIA Z TEATREM WYBRZEŻE W GDAŃSKU

Bilety w cenie:1250, 95, 65 zł

dostępne:

  • Teatr Capitol

  • biletyna.pl

  • kupbilecik.pl

  • biletin.pl

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Read previous post:
Spektakl „Ostra jazda” Teatru Komedia z Warszawy

Do czego zdolni są ludzie z dnia na dzień pozbawieni pracy? Do czego zdolni są ludzie, którzy nienawidzą swej pracy? Wreszcie, do czego zdolni są ludzie,...

Close