Kanał Rss
Content
Radosny Dzień Niepodległości
12 listopada 2014

We Wrocławiu, po raz XIII, odbyła się Radosna Parada Niepodległości z okazji 11 listopada. Wrocławski rynek wypełniło kilkanaście tysięcy ludzi wymachujących biało-czerwonymi flagami. Na czele korowodu stanął sam Józef Piłsudski.

            Dla wielu mieszkańców Wrocławia udział w paradzie stał się tradycją. Szczególną popularnością cieszy się ona wśród najmłodszych. Dzieci były barwnie poprzebierane, co spotykało się ze sporym entuzjazmem zebranych.

Uczestnicy parady nie mogli narzekać na warunki pogodowe. Było ciepło i słonecznie, co na pewno przyczyniło się do zwiększenia ilości osób odwiedzających rynek. Ludzi było tak dużo, że przejście przez tłum zebranych okazało się nie lada wyzwaniem.

Na biało-czerwonym rynku było gwarnie i wesoło. Tuż za prowadzącym paradę aktorem, który wcielił się w rolę marszałka Piłsudskiego, podążała kawaleria na koniach oraz wojskowa orkiestra. Uczestnicy uroczystości chętnie włączali się do śpiewu i radośnie świętowali rocznicę odzyskania niepodległości.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Kontrolerzy na liniach

MPK po raz kolejny podała listę linii tramwajowych i autobusowych, które na pewno obarczone będą kontrolami biletów w kolejnych dniach.

Close