Kanał Rss
Content
Przeprowadzka dworca PKS [mapka]
7 kwietnia 2015

Dzisiaj o północy zamknięty zostanie dworzec PKS. Teraz podróżować będziemy z dworca tymczasowego, który znajduje się w niedalekim sąsiedztwie obecnego. Jakie czekają nas z związku z tym zmiany? Gdzie będziemy się przesiadać? Jak znaleźć kasy biletowe? Odpowiedzi na te i inne pytania, poniżej.

Obecny dworzec zostanie wyburzony i zrównany z ziemią. W jego miejsce powstanie kolejna we Wrocławiu galeria handlowa, zaś perony dla autobusów znajdą się w podziemiach. Budowa nowego dworca zakończy się (jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem) w 2017 roku. Do tego czasu, od 8. kwietnia, korzystać będziemy z tymczasowego dworca.

Nowe miejsce odjazdów znajduje się za budynkiem dyrekcji dworca PKP, między ulicami Suchą, Joannitów i Dyrekcyjną. Pojazdy Polskiego Busa odjeżdżać będą ze stanowisk 10, 11 i 14, natomiast inne autobusy komunikacji międzynarodowej z peronów 6, 12, 13 i 14. Pozostałe kursy będą realizowane z tych samych stanowisk, co na starym dworcu.

Autobusy linii 504, 514 oraz 554, które jeżdżą do Oleśnicy, Twardogóry i Ostrowiny nie będą korzystały z dworca tymczasowego. Ich odjazdy będą realizowane z przystanku przy ul. Suchej (nr 21119). Zmieniony jest również punkt przesiadkowy dla nocnych autobusów MPK. Teraz znajduje się on na ul. Petrusewicza obok Aquaparku, pomiędzy ulicą Ślężną i Borowską.

Lokalizacja kas biletowych, informacji, poczekalni, tablicy odjazdów i rozmieszczenia peronów widoczna jest na grafice.

 

 

 

 

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Koniec klubu Impra? Właściciel zatrzymany przez policję

Pierwszy we Wrocławiu klub disco polo zamknięty. Po tym jak policja cofnęła "Imprze" koncesję na alkohol w połowie marca, okazało...

Close