Kanał Rss
Content
Przelewa się we Wrocławiu
28 maja 2014

Wczorajsza gwałtowana burza i ulewa po godz. 15.30 spowodowała czasowe przerwy w ruchu na kilku odcinkach kolejowych m.in. relacji Wrocław – Poznań, Wrocław – Jelenia Góra oraz Jelenia Góra – Szklarska Poręba. W samym Wrocławiu komunikacja miejska stanęła na kilka godzin.

Obecnie sieć kolejowa jest już przejezdna. Pociągi nie kursują jedynie trasą Piechowice – Szklarska Poręba. Na tym odcinku wprowadzono zastępczą komunikację autobusową.

Ulewny deszcz spowodował zalanie holu dworca Wrocław Główny. Zarządca obiektu, czyli spółka PKP, uruchomił dodatkowe służby, które niezwłocznie przystąpiły do usuwania skutków nawałnicy. Hol został posprzątany po nieco ponad dwóch godzinach od wystąpienia burzy z intensywnymi opadami. Poczekalnia dzienna w holu dworca została uruchomiona tuż po godzinie 20.

Z obsługi podróżnych wyłączona została poczekalnia dzienna. Pasażerowie mogą oczekiwać na przyjazd pociągu w poczekalni nocnej w budynku Pawilonu Południowego, od strony ulicy Suchej.

Na urwaniu chmuru najbardziej ucierpieli kierowcy. Większość dróg wylotowych z miasta została zablokowana przez gromadzenie się wody pod wiaduktami kolejowymi. Tak było w okolicy centrum handlowego Magnolia przy ul. Legnickiej. Część aut została zalana, a woda wdzierała się nawet do autobusów miejskich.

 

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Smutna frekwencja

Wyborcza niedziela ujawniła jedną z przypadłości życia publicznego - Polacy nie interesują się wyborami. Do urn poszło zaledwie nieco ponad...

Close