Kanał Rss
Content
Przeciwko islamizacji Europy
19 listopada 2015

W dniu wczorajszym miała miejsce na rynku pikieta przeciwników islamskiej infiltracji kontynentu. Protest miał związek przede wszystkim z ostatnimi wydarzeniami w Paryżu, ale także z ogólnoeuropejską tendencją wpuszczania imigrantów spoza rodzimego kręgu cywilizacyjnego.

W zasadzie trudno powiedzieć kto był organizatorem manifestacji, bowiem zarejestrowane zostały dwa zgromadzenia – Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego – natomiast koniec końców odbyło się jedno wspólne, jednoczące szereg patriotycznych i narodowych środowisk. W demonstracji wzięło udział ok 200 osób. Przemówiło kilka osób, w tym prof. Marczak z Uniwersytetu Wrocławskiego. Kontrowersyjne dla wielu mogło być spalenie kukły mającej symbolizować Żyda, wojny w służbie którego mają być, według organizatorów, jedną z przyczyn wzmożonej migracji z Bliskiego Wschodu oraz radykalizacji islamskiego świata. Prezydent Dutkiewicz zdecydowanie potępił manifestantów, zaś Partia Razem twierdzi, że skieruje sprawę do prokuratury.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Read previous post:
Niekulturalna, wrocławska komunikacja ESK

Bardzo lubię jeździć komunikacją miejską, mimo korków i tłoku. Lubię obserwować ludzi, przystanki, zmieniający się za oknem wrocławski krajobraz. Podczas...

Close