Kanał Rss
Content
Przeciwko islamizacji Europy
19 listopada 2015

W dniu wczorajszym miała miejsce na rynku pikieta przeciwników islamskiej infiltracji kontynentu. Protest miał związek przede wszystkim z ostatnimi wydarzeniami w Paryżu, ale także z ogólnoeuropejską tendencją wpuszczania imigrantów spoza rodzimego kręgu cywilizacyjnego.

W zasadzie trudno powiedzieć kto był organizatorem manifestacji, bowiem zarejestrowane zostały dwa zgromadzenia – Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego – natomiast koniec końców odbyło się jedno wspólne, jednoczące szereg patriotycznych i narodowych środowisk. W demonstracji wzięło udział ok 200 osób. Przemówiło kilka osób, w tym prof. Marczak z Uniwersytetu Wrocławskiego. Kontrowersyjne dla wielu mogło być spalenie kukły mającej symbolizować Żyda, wojny w służbie którego mają być, według organizatorów, jedną z przyczyn wzmożonej migracji z Bliskiego Wschodu oraz radykalizacji islamskiego świata. Prezydent Dutkiewicz zdecydowanie potępił manifestantów, zaś Partia Razem twierdzi, że skieruje sprawę do prokuratury.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Niekulturalna, wrocławska komunikacja ESK

Bardzo lubię jeździć komunikacją miejską, mimo korków i tłoku. Lubię obserwować ludzi, przystanki, zmieniający się za oknem wrocławski krajobraz. Podczas...

Close