Kanał Rss
Content
Protest przeciw spalarni
22 marca 2017

Mieszkańcy kilku wrocławskich osiedli zbierają podpisy pod petycją do prezydenta Wrocławia, w której proszą Rafała Dutkiewicza, by nie dopuścił do budowy elektrociepłowni przy ul. Obornickiej 195, w której spalane mają być m.in. paliwa pochodzące z odpadów. 

Inwestycję planuje firma Fortum. Miałaby ona polegać na budowie instalacji energetycznego spalania paliw o mocy cieplnej 225 MWt opartej o wykorzystanie paliwa alternatywnego, węgla kamiennego i biomasy. Ostateczna decyzja co do jej budowy jeszcze nie zapadła. Jacek Ławrecki, rzecznik spółki Fortum zapewnia, że mieszkańcy nie mają się czego obawiać: – To byłyby wyselekcjonowane frakcje odpadów. Rozumiemy obawy mieszkańców, ale możemy zapewnić, że działalność zakładu nie będzie szkodliwa dla środowiska. Na pewno będziemy rozmawiać mieszkańcami i w miarę możliwości, będziemy brali pod uwagę ich głosy.

Mieszkańcy jednak w te zapewnienia nie wierzą.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Pomnik niepodległości?

W czwartek, na najbliższej sesji rady miasta, odbędzie się głosowanie w sprawie pomnika upamiętniającego setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości....

Close