Kanał Rss
Content
Projekt Ruska 46abc
22 stycznia 2014

Rozpoczęły się prace remontowe podwórka przy ulicy Ruskiej. Całe przedsięwzięcie realizowane jest w ramach projektu “Ruska 46abc” będącego częścią programu “Przestrzenie dla piękna”.

Ruska “46abc” to zespół trzech budynków, które mają stać się przestrzenią nie tylko dla artystów, ale także osób kochających sztukę. Już teraz działają tam Leszek Ukleja, zajmujący się odnawianiem zabytkowych mebli oraz eksperymentalna grupa muzyczna i interdyscyplinarna Karbido, która w kompleksie organizuje swoje próby. Na Ruskiej siedziby mają także Studio BWA, Związek Ukraińców i Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe, a niedługo dołączy także ognisko plastyczne, które umieści tam swoje pracownie.

Cały projekt ma na celu stworzenie przestrzeni dla zaprezentowania się lokalnych społeczeczności w ramach nieformalnej struktury. Od przyszłego roku wykorzystana zostanie między innymi rampa znajdująca się na tyłach podwórka, mająca się stać sceną dla młodych ludzi, na której mogliby np. dać koncert.

Oprócz tego powstaną także miejsca takie jak Klub po Kolumnami, który ma pełnić funkcję ośrodka kulturalnego oraz Recepcja podwórka R46, gdzie mogliby spotkać się przy kawie wszyscy działający na tej ulicy artyści. Miejsce to stanowiłoby także punkt informacyjno-wystawienniczy. Dodatkowo planowane jest także otwarcie Galerii Neonów, prezentującej zbiory prywatnego kolekcjonera.

Prace remontowe obejmujące renowację dachu, odnowienie elewacji, wymianę okien, przebudowę wind oraz przekształcenie piwnicy na pomieszczenie warsztatowe powinny zakończyć się w ciągu dwóch lat. W ich wyniku podwórko przy ulicy Ruskiej będzie przypominać te charakterystyczne typowe dla Berlina, Drezna czy Zurichu o profilu artystycznym.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Porządki na wiosnę

W tym roku we Wrocławiu przebudowane zostaną 4 kilometry torowisk tramwajowych oraz dwie kluczowe ulice. Jeszcze w grudniu 2013 r....

Close