Kanał Rss
Content
Porządki na wiosnę
22 stycznia 2014

W tym roku we Wrocławiu przebudowane zostaną 4 kilometry torowisk tramwajowych oraz dwie kluczowe ulice.

Jeszcze w grudniu 2013 r. rozpoczęła się przebudowa ul. Marie Skłodowskiej-Curie. Do tej pory w związku z bardzo złym stanem nawierzchni obowiązywało tam ograniczenie prędkości dla tramwajów. Inwestycja ma być gotowa latem tego roku, a po jej zakończeniu tramwaje będą jeździć po zupełnie nowym, wydzielonym torowisku.

Jest już także przetarg na przebudowę ul Nowowiejskiej, na odcinku od ul. Wyszyńskiego do ul. Piastowskiej. Roboty mają się rozpocząć jeszcze na wiosnę tego roku. Odnowione zostaną także ulice Przyjaźni, na której już trwają prace oraz Krupnicza, która po ukończeniu modernizacji ma być bardziej przyjazna dla komunikacji miejskiej, pieszych i rowerzystów.

Dodatkowo także Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta planuje wymianę rozjazdów, torów i zwrotnic tramwajowych w różnych punktach Wrocławia oraz prace pielęgnacyjne.

Rzecznik ZdiUM zaznacza, że nie jest wykluczone dojście innych realizacji ale na razie jest za wcześnie by o nich mówić.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Most Poznański na nowo

Zakończyła się przebudowa jednej z dwóch konstrukcji mostu nad Odrą między Osobowicami, a Popowicami na trasie  Wrocław- Poznań zwanego także...

Close