Kanał Rss
Content
Pomoc dla Bohaterów
10 kwietnia 2014

12 i 13 kwietnia odbędzie się I Kwesta Wielkanocna na rzecz akcji “Rodacy – Bohaterom”. Wolontariusze, członkowie  i Zarząd działającego we Wrocławiu Stowarzyszenia “Odra-Niemen”  będą w sobotę i Niedzielę Palmową w centrum miasta zachęcali do wsparcia finansowego przedsięwzięcia. Można będzie też przynosić dary rzeczowe dla Kombatantów na Kresach.

W tych dnaich stałe stoisko stowarzyszenie znajdować się będzie przy bazylice św. Elżbiety (Kościół Garnizonowy przy Rynku)w godzinach: 12.00-18.00 (sobota) i 10.00-18.00 (niedziela)

Głównym celem Stowarzyszenia “Odra – Niemen” jest rozwijanie inicjatyw i projektów kresowych, polonijnych, historycznych i edukacyjnych.

“Rodacy – Bohaterom” to cykliczna akcja charytatywna, zbieranie relacji żyjących świadków historii, uruchomienie stałego Funduszu Pomocowego dla Kombatantów, produkcja filmów i projekty wydawnicze dotyczące bohaterów Polskiego Państwa Podziemnego, mieszkających na Kresach, w Polsce i na całym świecie, a także szeroka współpraca ze środowiskiem kombatanckim głównie na Dolnym Śląsku i na Kresach.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Nauka po drugiej stronie Karkonoszy

Nowoczesne centrum nauki IQLANDIA w Libercu na północy Czech otworzyło pod koniec marca swe podwoje dla pierwszych gości. Do głównych...

Close