Kanał Rss
Content
Polska o krok od Mistrzostw Europy
19 maja 2014

Siatkarze reprezentacji Polski zwyciężyli pierwszy etap turnieju kwalifikacyjnego do ME 2015, który rozgrywał się w miniony weekend we Wrocławiu. W trzecim dniu zmagań przeciwnikiem biało-czerwonych była Słowenia. Ostatecznie podopieczni Stefana Antigi wygrali 3:1 i z kompletem punktów liderują w tabeli eliminacyjnej.

Decydującym starciem był mecz Polaków ze Słowenią. Obie ekipy na koncie miały po dwa zwycięstwa. Pierwsze minuty udowodniły, że siatkarska rozgrywka tego wieczoru dostarczy fanom emocji. Na początku seta, ku zaskoczeniu kibiców, na parkiecie dominowali Słoweńcy, którzy już na rozgrzewce byli niezwykle skupieni w każdym wykonywanym elemencie. Jednak trzeba pamiętać, że to my posiadamy jednych z najlepszych zawodników świata, a przede wszystkim fanów.

Zasiadający na trybunach Hali Stulecia kibice nieśli siatkarzy głośnym, często przywołującym o dreszcze dopingiem. Zawodnicy Antigi w ekspresowym tempie otrząsnęli się z marazmu i pierwszą partię wygrali 25:15.

W drugim secie Słowenia była o krok od przechylenia szali na swą stronę, jednak w końcówce znów doświadczenie Polaków wygrało. Trzeba pamiętać, co się odwlecze to nie uciecze. Trzecia odsłona spotkania w wykonaniu biało-czerwonych była po prostu słaba. Kilka zepsutych zagrywek Mariusza Wlazłego i jego partnerów z reprezentacji sprezentowała łatwe punkty gościom znad morza Adriatyckiego. Luka Slabe mógł wznieść ręce w geście triumfu – 23:25 dla Słoweńców.

Porażka w tej części rozwścieczyła naszych zawodników. Od początku czwartej partii Polska kontrolowała przebieg wydarzeń na parkiecie. Wynik 25:20 przypieczętowaliśmy doskonałym blokiem i zwyciężyliśmy 3:1.

Za tydzień w Lublanie odbędą się spotkania rewanżowe. Polacy przewodzą w stawce z kompletem dziewięciu punktów. Najgroźniejszy rywal – Słowenia ma o pięć oczek mniej.

Polska – Słowenia 3:1 (25:16, 26:24, 23:25, 25:20)

Polska: Nowakowski, Kurek, Kłos, Drzyzga, Wlazły, Kubiak, Zatorski (l) oraz Ruciak, Bociek, Zagumny, Winiarski

Słowenia: Gasparini, Koncilja, Pajenk, Cebulj, Urnaut, Ropret, Kovacic (l) oraz Plot, Sket, Vincic, Pokersnik, Pavlovic

Już w nadchodzący weekend polscy siatkarze rozegrają rewanżowe spotkania eliminacji ME 2015.