Kanał Rss
Content
Policjanci i prokuratorzy zapobiegli tragedii
1 października 2019

Kolejny sukces! Wspólne działanie policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji z Wrocławia i dolnośląskich prokuratorów Prokuratury Krajowej sprawiło, że udało się zapobiec uprowadzeniu kobiety dla okupu. Podczas akcji zatrzymano trzech mężczyzn – przekazała kom. Iwona Jurkiewicz z CBŚP. 

 

Jak poinformowała komisarz Jurkiewicz, “z zebranych przez funkcjonariuszy informacji wynika, że osoby mieszkające na terenie województwa dolnośląskiego od połowy sierpnia 2019 roku mogły przygotowywać się do uprowadzenia kobiety, aby uzyskać okup”. Dodała również, że “pomysł miał się zrodzić w jednym z zakładów karnych, gdzie podejrzani odbywali kary pozbawienia wolności”. “Zleceniodawcą przestępstwa miał być mężczyzna nadal przebywający w więzieniu. Wykonawcami porwania mieli być jego ówcześni współosadzeni, którzy zakończyli już odbywanie kary” – podkreśliła policjantka. Według słów śledczych mężczyźni po wyjściu z więzienia mieli kupić paralizator oraz pałkę teleskopową i kajdanki. Wszystko to miało być użyte do obezwładnienia ofiary oraz wymuszenia okupu. “Jeden z podejrzanych był wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, podczas popełniania których działał w sposób bezwzględny, a jego zachowanie miało podłoże wręcz sadystyczne. Mając taką wiedzę policjanci CBŚP z Zarządu we Wrocławiu działali błyskawicznie, ale też bardzo ostrożnie” – mówiła policjantka. Do zatrzymania doszło w piątek, 20 września. Podczas tej akcji funkcjonariusze na terenie województwa dolnośląskiego zatrzymali aż trzech mężczyzn w wieku od 38 do 45 lat. “Podczas przeszukań zabezpieczono niebezpieczne narzędzia mogące posłużyć do porwania i zastraszenia ofiary” – dodała Jurkiewicz. Według ustaleń śledczych i prokuratury zabezpieczone przedmioty mogły być wykorzystane również do popełnienia innych przestępstw, w tym na przykład wymuszenia rozbójniczego. “Okoliczności tej sprawy również szczegółowo analizują funkcjonariusze” – powiedziała komisarz. Wszyscy trzej zatrzymani mężczyźni usłyszeli w prokuraturze zarzuty usiłowania uprowadzenia osoby dla okupu w zbiegu z wymuszeniem rozbójniczym. Sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. 

Barbara Bąk 

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Oddanych głosów: 1 , Średnia: 4.00 na 5.00)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Koci dzienniczek

Początek historii kotów ginie gdzieś w mrokach dziejów. Nie wiadomo skąd, ani kiedy dokładnie się wzięły. Naukowcy przyjmują, że „prakotem”,...

Close