Kanał Rss
Content
Po Marszu dla Życia i Rodziny
23 maja 2012

W dniu 20 maja 2012r. ulicami Wrocławia przeszedł trzeci już Marsz dla Życia i Rodziny. Chwilę przed godziną 11 wyruszył, a o godzinie 13 zgodnie z planem, dotarł do celu czyli Wyspy Słodowej. Był on marszem wyjątkowym. Bardziej kolorowym, bardziej radosnym, pełniejszym w treści związane z afirmacją życia i trwałej zdrowej rodziny, a także najliczniejszym z dotychczasowych marszów we Wrocławiu.
W roku piłkarskich mistrzostw EURO 2012, w Marszu dla Życia i Rodziny, przemaszerowało wrocławskimi ulicami około 2000 osób. Co daje ponad 150 procentowy wzrost frekwencji do lat ubiegłych, kiedy to Marsz Rodzin we Wrocławiu gromadził około 800 osób.

W wydarzeniu uczestniczył JE. ks. bp Edward Janiak, który najpierw odprawił Mszę Świętą, a następnie przeszedł całą trasę marszu. W Rynku marsz przystanął na krótką wspólną modlitwę, którą ksiądz biskup poprowadził. Marsz Rodzin zakończył się na Wyspie Słodowej, gdzie rozpoczął się organizowany przez Miasto Wrocław wielki rodzinny festyn. Również na festynie frekwencja bardzo dopisała. Do ostatnich chwil Wrocławian nie brakowało, a atmosfera była radosna, spokojna i rodzinna. Koce na trawie, piknik i sielanka nad Odrą. Liczne atrakcje dla dzieci, oferty różnych konsultacji dla dorosłych, a także przedstawiciele tegorocznego mistrza piłkarskiej ekstraklasy WKS-u Śląska Wrocław. Wszystko to ubogacało święto rodziny. Pokazaliśmy, że umiemy być razem. Miesiąc rodziny rozpoczęty.

Bardzo dziękujemy wszystkim naszym partnerom i patronom medialnym, za wkład w to wydarzenie!

Marsz we Wrocławiu był zaledwie preludium przed wielką symfonią afirmacji życia, która zagra dnia 3 czerwca 2012 roku, kiedy to 42 polskie miasta ruszą w swoich Marszach dla Życia i Rodziny.

„Chodźcie z nami, z rodzinami!” “

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Inżynieria biomedyczna na Politechnice Wrocławskiej

25 maja na Politechnice Wrocławskiej rozpocznie się konferencja pod nazwą „Inżynieria Biomedyczna motorem rozwoju Dolnego Śląska III SYMPOZJUM Współczesna myśl...

Close