Kanał Rss
Content
Piwosze pod stadion
9 maja 2014

Dziś o godz. 16:00 startuje Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa. Piąta edycja odbędzie się na Stadionie Miejskim przy al. Śląska 1. Kolejny rok do stolicy Dolnego Śląska zjadą się browarnicy z całego świata. Poprzednia edycja odbyła się w Centrum Kultury „Zamek” w Leśnicy, ale obiekt okazał się za mały, a przyzamkowy teren zbyt mało odporny wobec licznie przybyłych festiwalowiczów i pogody.

Nowa lokalizacja to więcej miejsca, wzrośnie grono wystawców, co z pewnością zadowoli odwiedzających. Jednynym mankamentem, szczególnie dla męskiej części przybyłych, będzie brak obejrzenia w tym czasie meczu, bo Śląsk gra swoj mecz dzień po zakończeniu festiwalu.

To również doskonała okazja, by wieść o wrocławskim Festiwalu Dobrego Piwa poszła w świat. Na esplanadzie Stadionu Miejskiego , jak i przy rzece Ślęzie eksponenci  zaprezentują swoje piwne specjały. Festiwal Dobrego Piwa ściągnął wystawców m.in. z Czech, Niemiec, Włoch, Danii, a nawet ze Stanów Zjednoczonych. Około 400 piw butelkowych, gdzie część z nich nie jest dostępna w polskich sklepach to tylko jedne z wielu argumentów, dlaczego w weekend warto obrać kurs na Maślice.

Ponadto na piwoszy czekają inne atrakcje. Pojawią się specjały kulinarne serwowane degustatorom przez profesjonalnych kucharzy, a wszystko to w muzycznym klimacie. Inicjatorzy zadbali, by na scenie pojawiły się instrumentalne kapele, które będą przez trzy dni festiwalu umilać gościom czas.

Festiwal Dobrego Piwa potrwa od 9-11 maja.

W sobotę i niedzielę start od godz. 12:00.

Każdego dnia zakończenie zaplanowano na godz. 23:00.

Wstęp bezpłatny.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Wrocław odkodowany

W sobotę 17 maja podczas Nocy Muzeów ruszy nowy wrocławski projekt – Kod Kultury Miasta. Jest to nowoczesny program, którego...

Close