Kanał Rss
Content
Pierwsza pomoc przez smartfon?
24 listopada 2014

W Krapkowicach, w województwie opolskim, sanepid opracował i udostępnił aplikację, która jest prostą instrukcją udzielania pierwszej pomocy. Tłumaczy, jak zachować się w sytuacji kryzysowej oraz jak podjąć podstawowe zabiegi resuscytacyjne.

Dostępne na smartfonach aplikacje często nie są nam do niczego potrzebne, służą tylko jako kolejny dodatek. Inaczej jest jednak w przypadku aplikacji zaprojektowanej przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną, która zaprojektowała, wykonała i udostępniła telefoniczną instrukcję, ułatwiającą wykonanie czynności resuscytacyjnych.

Wszystkie zabiegi opisane są krok po kroku. Jest do nich również dołączona mała ilustracja, obrazująca np. jak prawidłowo uciskać osobę.

Inicjatywa sama w sobie wydaje się być idealna w dzisiejszym świecie. Telefony, które zawsze mamy przy sobie, mogą teraz sprawić, że czyjeś życie zostanie uratowane. Wprowadzanie takich innowacji ma ułatwić ludziom przełamanie strachu przed pomocą i uświadomienie, że są w stanie poradzić sobie nawet w najtrudniejszej sytuacji.

Aplikację można znaleźć poprzez stronę sanepidu w Krapkowicach.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Nowi ratownicy Polskiego Czerwonego Krzyża

W niedzielę odbył się we Wrocławiu drugi etap naboru nowych ratowników, zasilających dolnośląski oddział PCK. Ci, którzy pomyślnie przeszli testy...

Close