Kanał Rss
Content
Pechowa 17-tka
16 kwietnia 2014

Mimo że Wrocław nie jest utażsomiany wyłącznie z jednym kolorem, można wyodrębnić cztery podstawowe: zielony – należący do sportowej części miasta, żółty i czerwony – występujący na miejskich autobusach, godle i fladze oraz niebieski – najbardziej medialny, bo skupiający na sobie uwagę innych użytkowników dróg, w tym służbowego nissana prezydenta.

Maria Koterbska w swoim szlagierze sprzed dekad nuciła słowa: Mkną po szynach niebieskie tramwaje / przez wrocławskich ulic sto / Tu przechodnia uśmiechem witają / dzieci,kwiaty i każdy dom. Między dziećmi i kwiatami można było nieco później zrezygnować z przecinka na rzecz myślnika, a co do uśmiechu raczej zniknął on z twarzy Rafała Dutkiewicza po ostatnim incydencie tuż przy Moście Tumskim.

Niektórzy internauci nie mogli przepuścić takiej okazji, by nie dokopać urzedującemu prezydentowi. Spora ich część nie może darować Dutkiewiczowi nie tylko pochodzenia z Mikstatu (Wielkopolska), a więc spoza Wrocławia, ale i mieszkania poza miastem (Ramiszów). Wtorkowa kolizja tylko dodała oponentom animuszu. Twierdzą teraz, że było mieszkać we Wrocławiu i dojeżdżać rowerem bądź komunikacją miejską (w tym tramwajem). Oliwy do ognia dodał fakt, że służbowym nissanem prezydent złamał przepisy drogowe próbując wcześniej wymusic pierwszeństwo na tramwaju.

W ferworze medialnych doniesień i aktualizacji jakoś przemknął wątek pechowego motorniczego. Pechowego podwójnie, bo nie dość że uszkodził najważniejszy samochód w mieście, to jeszcze nie zaznał przy tym żadnej medialnej sławy. O szykowanym zwolnieniu z pracy też jakoś nie słychać. Wiadomo tylko, że była to 17-tka, a więc nie Skoda – oczko w głowie poszkodowanego, który razem z motorniczym trafił do szpitala.

 

 

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Lirycznie na strunach

Duo Poetico to damsko-męski duet gitarowy niezwykle zdolnych, młodych wrocławskich gitarzystów. Dagmara Mazur i Jacek Piechota wystąpią 27 kwietnia w...

Close