Kanał Rss
Content
Oświadczenie grupy referendalnej w sprawie udostępnienia umowy o organizację World Games
5 maja 2015

Stanowisko organizatorów Wrocławskiego Referendum 2015 w sprawie dostępu do umowy o organizację World Games.


Z zadowoleniem przyjęliśmy długo oczekiwaną deklarację Urzędu Miasta w sprawie opublikowania umowy na organizację Igrzysk Sportów Nieolimpijskich World Games 2017. Postępowanie Magistratu w tej sprawie pokazuje, że nasza inicjatywa referendalna, zakładająca m.in. zapytanie wrocławian o zasadność wydawania środków publicznych na World Games, jest potrzebna i odnosi pierwsze efekty. Jest to malutki krok w stronę transparentnego i obywatelskiego miasta, w którym chcielibyśmy żyć.

Niestety deklaracje władz Wrocławia są jednak niewystarczające: opublikowana umowa nie zawiera kluczowych danych na temat sposobu finansowania tej imprezy. Jeden z inicjatorów Wrocławskiego Referendum – Waldemar Bednarz – ponad dwa tygodnie temu (17.04.2015r.) wystosował pismo o udostępnienie tej umowy w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej. Do dzisiaj nie doczekał się żadnej odpowiedzi!

Odnosimy wrażenie, że aktualne deklaracje Magistratu w sprawie udostępnienia tej umowy są po części odpowiedzią na pismo Bednarza. Jednakże już opublikowane fragmenty umowy przeczą wcześniej podawanym przez Urząd mieszkańcom informacjom o rzekomych karach umownych w przypadku wycofania się z organizacji World Games.

Co więcej! Pokazano nam umowę w języku angielskim, a zgodnie z ustawą o języku polskim powinna istnieć też wersja polskojęzyczna. Nasuwa się pytanie dlaczego opublikowano wyłącznie egzemplarz obcojęzyczny? Nie wierzymy w to, że treść umowy w języku polskim nie istnieje. Byłoby to sprzeczne z prawem.
Niezgodne z ustawą działania, mające na celu ukrycie istotnych fragmentów umowy, świadczą o pilnej potrzebie utworzenia ogólnie dostępnego, pełnego rejestru wszystkich umów podpisywanych przez Gminę Wrocław i miejskie spółki.

Podpisani – organizatorzy Wrocławskiego Referendum 2015.

Waldemar Bednarz

Mirosława Stachowiak- Różecka (PiS)

Marcin Krzyżanowski (PiS)

Małgorzata Tracz (Partia Zieloni)

Maciej Słobodzian (Partia Zieloni)

Tomasz Pietruszka (Referendum ACTA)

Tomasz Owczarek

Patryk Wrona (Inicjatywa Obywatelska „Referendum Wrocław 2015”)

Tomasz Szymczyszyn (Inicjatywa Obywatelska „Referendum Wrocław 2015”)

Kamil Rybikowski (Stowarzyszenie KoLiber)

Jakub Szrajber (Stowarzyszenie KoLiber)

Dawid Mirowski (SLD)

Andrzej Banach

Krzysztof Wysoczański

Piotr Dołęga (KORWiN)

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Oddanych głosów: 1 , Średnia: 5.00 na 5.00)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
IV Targi Kosmetyczno-Fryzjerskie „Dni Urody i Spa”

Czwarta edycja Targów Kosmetycznych Dni Urody i Spa już za nami! Podczas weekendowej imprezy w dniach 25-26 kwietnia w Hali...

Close