Kanał Rss
Content
Odwołania
23 maja 2017

22 maja rzecznik Komendy Głównej Policji poinformował, że doszło do odwołania komendanta wojewódzkiego policji we Wrocławiu oraz jego zastępcy. Odwołanie dotyczy ujawnionej przez “Superwizjer” sprawy dotyczącej śmierci Igora Stachowiaka, do której doszło na wrocławskiej komendzie.

Minister Mariusz Błaszczak wszczął również procedurę zwolnienia funkcjonariusza, który dopuścił się użycia paralizatora wobec zmarłego. Dodatkowo we wnioskach ze wstępnego sprawozdania znalazły się jeszcze inne zapisy dotyczące m.in. odwołania ze stanowiska pełniącego wówczas, rok temu, obowiązki komendanta miejskiego policji we Wrocławiu, a także wszczęcia postępowania dyscyplinarnego osobom odpowiedzialnym za czynności wyjaśniające i postępowania dyscyplinarne, które w tej sprawie były prowadzone – powiedział w czasie konferencji prasowej rzecznik KGP Mariusz Ciarka. Dodał także Chcę przeprosić w imieniu polskich policjantów za te sceny, które zostały nagrane – powiedział Ciarka. – Na coś takiego nie ma przyzwolenia. Jeden taki przypadek (…) może zaważyć na wizerunku całej 130-tysięcznej formacji policji, mimo że codziennie polscy policjanci uczestniczą w 15 tys. Interwencji. 

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Dzień Sportu i VI Olimpiada „Asy Zdrowia” już 7 czerwca!

Już 7 czerwca 2017 r. w Hali Stulecia uczniowie wrocławskich szkół będą mieli możliwość wzięcia udziału w obchodach Dnia Sportu...

Close