Kanał Rss
Content
Odtworzy średniowieczny zamek?
17 listopada 2014

Archeolog z Wrocławia podjął się trudnego zadania! Chce odtworzyć, na wykupionym przez siebie gruzowisku, XIII-wieczny zamek, który w czasach PRL-u został zasypany. Ma wizję stworzenia tam wiecznego stanowiska archeologicznego.

Dla miłośników średniowiecznych zabytków i zawiłych ich historii, działania Tomasza Ciasnochy, zapalonego archeologa z Wrocławia, będą prawdziwym źródłem radości. Ciasnocha chce bowiem odtworzyć, pochodzący z XIII wieku zamek, który w czasach PRL-u został zasypany gruzem. Mieści się on w Rogowie Sobóckim.

 

Archeolog przez 10 lat walczył z biurokracją i starał się wykupić teren. W końcu dopiął swego i od razu zaczął swoją żmudną pracę. Musiał wszystko dokładnie rozplanować tak, aby odgruzowując szczątki zamku, nie naruszyć jego konstrukcji. Po trzech latach starań widać już tam zarys budowli.

 

Konserwator zezwolił archeologowi na prowadzenie badań do 2020 roku. Miłośnik historii gorąco wierzy i ma nadzieję, że Rogów Sobócki stanie się wiecznym  stanowiskiem archeologicznym i że będą zjeżdżać się tam ludzie z całej Polski, by zachwycić się średniowiecznym  zamkiem.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Dutkiewicz kontra Stachowiak-Różecka

Walka o miejsce na fotelu prezydenckim  wciąż trwa! W drugiej turze wyborów, obecny włodarz Wrocławia – Rafał Dutkiewicz, powalczy z...

Close