Kanał Rss
Content
Nowy pomnik we Wrocławiu
12 listopada 2014

Wojciech Korfanty był posłem, przywódcą Powstań Sląskich oraz wielkim patriotą. Przez pięć lat studiował na Uniwersytecie Wrocławskim. Mieszkańcy miasta postanowili uhonorować tę postać, stawiając pomnik przy skrzyżowaniu ul. Orlej i Powstańców Sląskich.

            Uroczyste odsłonięcie pomnika miało miejsce 11 listopada. Mimo, że pomnik stał na placu już kilka dni, na jego oficjalną odsłonę postanowiono zaczekać do tej symbolicznej daty. -Nie ma lepszej daty, by uhonorować wybitnego Polaka, który walczył o niepodległość kraju – mówił prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz.

Wśród zaproszonych na uroczystość był Prezydent RP Bronisław Komorowski oraz Jarosław Kaczyński, prezes PiS. Obaj nie mogli osobiście stawić się na ceremonii, jednak przekazali organizatorom listy, w których podkreślali zasłużoną rolę Korfantego dla ojczyzny.

W uroczystości udział wzięło kilkuset wrocławian. Największą ilość przybyłych stanowiły osoby starsze, jednak można było też dostrzec rodziny z małymi dziećmi.

Pomnik odlany jest z brązu i ma 3,6 metra wysokości. Kosztował ponad 200 tysięcy złotych. Powstał z inicjatywy Fundacji Odbudowy Demokracji im. Paderewskiego.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Radosny Dzień Niepodległości

We Wrocławiu, po raz XIII, odbyła się Radosna Parada Niepodległości z okazji 11 listopada. Wrocławski rynek wypełniło kilkanaście tysięcy ludzi...

Close