Kanał Rss
Content
NowoczesnaPL to “szalupa ratunkowa” Platformy Obywatelskiej?
1 czerwca 2015

Nowa inicjatywa na polskiej scenie politycznej, która kongresem w minioną sobotę rozpoczęła działalność, już od samego początku budzi kontrowersje. Założyciel stowarzyszenia NowoczesnaPL Ryszard Petru, jest pełnomocnikiem marszałka województwa dolnośląskiego, który jest członkiem Platformy Obywatelskiej.

Społecznym pełnomocnikiem ds. gospodarczych Ryszard Petru został za kadencji Rafała Jurkowlańca, polityka i samorządowca PO, który blisko związany jest z Grzegorzem Schetyną. Po konfliktach wewnątrz partii i zawiązaniu koalicji z Rafałem Dutkiewiczem, Jurkowlaniec musiał ustąpić. Według danych z Biuletynu Informacji Publicznej, Petru nadal pełni swoją funkcję, tym razem “przy boku” Cezarego Przybylskiego, marszałka województwa z PO, uznawanego za człowieka Jacka Protasiewicza.

Podczas ostatnich wyborów samorządowych lider NowoczesnejPL wspierał Rafała Dutkiewicza i zachwalał to, jak rządzi Wrocławiem. Warto jeszcze wspomnieć wcześniejszym zaangażowaniu Petru w politykę: był on m. in. doradcą Leszka Balcerowicza i członkiem Unii Wolności, z której list bezskutecznie kandydował do sejmu.

Jeśli dodamy do tego osoby, które łączone są z nową inicjatywą (np. Balcerowicz, Olechowski, Frasyniuk) i program wyborczy łudzący przypominający postulaty PO z początkowych lat jej działalności, to trudno nie oprzeć się wrażeniu, że NowoczesnaPL może być Platformą Obywatelską bis lub “szalupą ratunkową” dla tej partii.

Czy wiarygodny jest Ryszard Petru, który z jednej strony powtarza, że w Polsce źle traktuje się przedsiębiorców, państwo zapomniało o ludziach młodych, prawo jest skomplikowane i rodzi patologie, który odcina się od PO i zapowiada całkiem nową jakość, a z drugiej strony zachwala Rafała Dutkiewicza, doradza marszałkowi województwa z rządzącej partii i otacza się ludźmi, którzy już kiedyś byli u władzy?

Odpowiedź nasuwa się sama.

 

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Andrzej Duda wybrany prezydentem RP

Andrzej Duda wygrał II turę wyborów prezydenckich. Na kandydata Prawa i Sprawiedliwości wskazało 51,55 proc. głosujących. Jego konkurent Bronisław Komorowski,...

Close