Kanał Rss
Content
Nowe biletomaty
25 września 2017

Od jakiegoś czasu we wrocławskich tramwajach i autobusach pojawiają się nowe stelaże na kasowniki. To efekt umowy na nowy system dystrybucji biletów, którą podpisało miasto Wrocław z Mennicą Polską S.A. Od marca, oprócz standardowego skasowania biletu, w kasowniku będzie możliwość jego kupna, a także doładowania karty Urbancard.

Kupno biletów ma stać się łatwiejsze – zamiast 820 obecnie używanych biletomatów w użytku będzie 3300 kasowników-biletomatów. Pojawi się również system elektroniczny portmonetki, pre paid, który funkcjonuje już w Poznaniu. – Na kartę będziemy mogli wpłacić pieniądze i później korzystać z nich podczas zakupu biletów – wyjaśniał Marek Czuryło, dyrektor wydziału Transportu Urzędu Miejskiego we Wrocławiu. Jeśli ktoś będzie chciał skorzystać z nowszych funkcji, musi wymienić kartę Urbancard na nowszą.  Nowy system będzie obowiązywać do 2026 roku.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Uchylony immunitet

Zatrzymany na początku roku przez ochroniarzy Media Markt Robert W. (sędzia Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu) sam zrzekł się immunitetu. Przypomnijmy,...

Close