Kanał Rss
Content
Nowe bankomaty pożywką dla złodziei?
28 kwietnia 2014

Wkrótce tradycyjne bankomaty mają zostać zastąpione urządzeniami obsługującymi transakcje zbliżeniowe. Nowa generacja bankomatów już wchodzi do użycia. Jeśli pierwsze testy zakończą się powodzeniem, nowe bankomaty zaczną sukcesywnie wypierać te tradycyjne.

Jak wynika z informacji „Dziennika Gazety Prawnej”, wprowadzenie bankomatów działających bezstykowo ma zapewnić większe bezpieczeństwo. Całkowicie wyeliminowane zostaną przypadki „połknięcia” karty przez bankomat oraz znacznie ograniczone przypadki kopiowania karty przez przestępców.

Nowy typ bankomatów działa na podobnej zasadzie, jak zbliżeniowe terminale płatnicze w kasach wielu sklepów. Aby wypłacić pieniądze z bankomatu wystarczy zbliżyć kartę do czytnika, a następnie wprowadzić kod PIN i zdefiniować kwotę, która ma zostać wypłacona. Banki już testują nowe bankomaty i zapewniają, że do końca roku zostaną one wprowadzone do użytku i sukcesywnie zaczną wypierać tradycyjne bankomaty.

Ze statystyk wynika, że Polacy najczęściej w Europie korzystają z płatności zbliżeniowych. W samym Wrocławiu istnieje ponad 500 bankomatów, zatem wymiana na nowe urządzenia będzie wiązać się z ogromnymi kosztami.

Mieszkańcy niechętnie spoglądają na nadchodzące zmiany. Wiąże się to z ryzykiem kradzieży, którego współczynnik jest bardzo wysoki. W 2013 roku prawie 60 tys. przestępstw w Polsce, powiązanych było z zagarnięciem kart kredytowych. Czy po zmianach mających „ułatwić i przyspieszyć” korzystanie z bankomatu będzie bezpieczniej?

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Targi „Dni Urody i Spa” przeszły do historii

Trzecia edycja Targów Kosmetyczno-Fryzjerskich „Dni Urody i Spa” we Wrocławiu już za nami. Podczas weekendowej imprezy w dniach 12 –...

Close