Kanał Rss
Content
Nocą otrzymamy Kod Kultury Miasta
16 maja 2014

Już w najbliższą sobotę, 17 maja, podczas Nocy Muzeów ruszy nowy wrocławski projekt – Kod Kultury Miasta. Jego uczestnicy za korzystanie z kultury będą otrzymywali kulturalne nagrody. W Noc Muzeów, za sprawą karty lub pobranej na telefon aplikacji, można zacząć zbierać pierwsze punkty, a później wymienić je na nagrody.

Kod Kultury Miasta zapisany jest w postaci kodu QR, który znajduje się na karcie lub w aplikacji na smartfony. Od kilku dni użytkownicy systemów iOS i Android mogą już pobrać aplikację na telefon. Ci, którzy nie mają takiej możliwości, podczas Nocy Muzeów otrzymają plastikową kartę w 12 instytucjach wymienionych poniżej.

Instytucje oraz godziny, w których wolontariusze ubrani w biało-żółte koszulki z napisem Kod Kultury Miasta będą rozdawali karty (17 maja):

 1. Muzeum Architektury – 18:00 – 24:00
 2. Muzeum Etnograficzne – 16:00 – 23:00
 3. Muzeum Farmacji – Kurzy Targ przy Feniksie 16:00 – 19:00
 4. Muzeum Historyczne (Pałac Królewski) – 18:00 – 24:00
 5. Muzeum Miejskie – Sztuki Mieszczańskiej (Ratusz) – 18:00 – 24:00
 6. Centrum Poznawcze – Hala Stulecia – 16:00 – 24:00
 7. Muzeum Geologiczne UW – 12:00 – 23:00
 8. Muzeum Narodowe – 16:00 – 22:30
 9. Muzeum Współczesne – 17:00 – 23:00
 10. Zakład Narodowy im. Ossolińskich w Pasażu pod Błękitnym Słońcem – Muzeum Pana Tadeusza – 10:00 – 24:00
 11. BWA Awangarda Wrocław Galerie Sztuki Współczesnej – 18:00 – 24:00
 12. Ogrody doświadczeń. Humanitarium na Stabłowicach – 17:00 – 24:00

Przemieszczając się więc z wystawy na wystawę, warto wypatrywać wolontariuszy w specjalnie oznakowanych, biało-żółtych koszulkach, którzy dysponują kartami i wszelkimi informacjami odnośnie programu. W późniejszym terminie karty będą dostępne we wszystkich instytucjach zaangażowanych w program, ale zgodnie z założeniem projektu docelowo będzie on opierać się w głównej mierze na aplikacji.

Z kartą lub aplikacją w miejscach biorących udział w programie już od 17 maja będzie można gromadzić punkty. Wystarczy poprosić obsługę danej instytucji, kupując bilet lub odwiedzając wystawę, o zeskanowanie naszego unikatowego kodu. Następnie, logując się w aplikacji lub na stronie www.wroclaw.pl/kodkultury, warto sprawdzić liczbę punktów.

W systemie widać ile ich zgromadziliśmy oraz ile jeszcze brakuje do zdobycia konkretnej nagrody.

– Program dopiero startuje, a już czeka w nim wiele nagród, m.in. zniżkowe bilety do teatrów, Opery, kina Nowe Horyzonty,  wejściówki na premierowe spektakle, zniżki na książki w Tajnych Kompletach, i wiele innych. Jest też najnowszy singiel Skalpela, jest sporo wydawnictw – mówi Igor Chilimończyk, koordynator programu.

– Zgłaszają się też do nas nowi partnerzy, dzięki czemu będzie rosła nie tylko pula nagród, ale także liczba miejsc, w których można kulturalnie spędzić czas. Celem programu jest zwiększenie udziału wrocławian w szeroko rozumianej kulturze, a to oczywiście jest mocno powiązane z zaangażowaniem partnerów, dlatego też zapraszamy kolejne instytucje i inicjatywy prywatne do dołączania się do nas – dodaje.

– Oddajemy w ręce wrocławian formę „kulturalnej karty lojalnościowej”, którą można wykorzystać w kasie instytucji kulturalnej, aby zdobyć wymierne korzyści. Tak to działa dziś. W przyszłości chcielibyśmy uczynić z projektu platformę społecznościową, bazę dla tworzenia społeczności ludzi zainteresowanych zarówno konsumpcją, jak i tworzeniem kultury, w ramach której użytkownicy komentują wydarzenia, polecają je sobie nawzajem, czy tworzą własny, kulturalny ranking tego, co się dzieje we Wrocławiu – uzupełnia Grzegorz Jabłoński, prezes firmy Fream S.A., która stworzyła system.

Karta, aplikacja oraz korzystanie z systemu są całkowicie bezpłatne, a punkty można wymieniać na nagrody w dowolnym czasie.

Więcej na : www.wroclaw.pl/kodkultury

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Kultura na sobotę

Noc muzeów to wydarzenie, które przyciąga tłumy Wrocławian do najbardziej popularnych muzeów oraz galerii sztuki w mieście. W tym roku...

Close