Kanał Rss
Content
“Next stop” znika z pojazdów MPK
20 sierpnia 2015

Na zdecydowanej większości przystanków oraz przed nimi, nie usłyszymy już w pojazdach MPK komunikatu “next stop”, który zagościł w nich kilka tygodni temu. Będzie on puszczany tylko przy najbardziej charakterystycznych dla zagranicznych turystów przystankach, takich jak Hala Stulecia czy Dworzec Główny PKP, których nazwy i tak podawane są w języku angielskim.

Komunikaty ograniczone zostaną do polskiego “następny przystanek”. Decyzja MPK podyktowana jest skargami pasażerów, według których “next stop” wywoływało zbyt wiele hałasu, a w dodatku było po prostu niepotrzebne. Nowy system nagłośnienia w pojazdach MPK (jak i również nowy lektor) jest zdecydowanie głośniejszy od poprzedniego. Nazwy przystanków pochodzących od znanych i ważnych miejsc oraz zabytków są teraz odczytywane również po angielsku. Według wielu wrocławian angielski lektora jest przesady i zbyt manieryczny.

fot. MPK Wrocław (mpk.wroc.pl)

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Politechnika stworzy piękny bulwar nad Odrą [zdjęcia]

W kwietniu przyszłego roku oddany do użytku ma zostać bulwar nad Odrą, na wysokości budynku C13 (Wybrzeże Wyspiańskieg0). Politechnika w...

Close