Kanał Rss
Content
Nagrodzeni w Teatrze Współczesnym
25 listopada 2014

Wrocławska Nagroda Teatralna i Wrocławska Nagroda Muzyczna zostały w końcu przyznane. Wielka, uroczysta gala odbyła się w poniedziałkowy wieczór we wrocławskim Teatrze Współczesnym.

W poniedziałek, 24 listopada, na deskach Teatru Współczesnego uhonorowani zostali ci, którzy swoją działalnością wpłynęli na rozwój teatru i muzyki w mieście. Wrocławską Nagrodę Muzyczną w kategorii „muzyka poważna” otrzymała Ewa Michnik, dyrektor Opery Wrocławskiej. Została doceniona głównie za rozpoczęcie cyklu „Gwiazdy Metropolitan Opera na scenie Opery Wrocławskiej”.

W kategorii „muzyka rozrywkowa” nagrodzono Piotra Dziubka. Uznano, że ostatni sezon jego pracy twórczej był naprawdę obfity i udany. Szczególnie ważne było skomponowanie przez niego muzyki do spektaklu „Mistrz i Małgorzata”.

Wrocławska Nagroda Teatralna powędrowała w ręce Wojciecha Kościelniaka. Jest on autorem t tłumaczenia i adaptacji powieści Michaiła Bułhakowa. Jest również reżyserem spektaklu „Mistrz i Małgorzata”.

Wszyscy nagrodzeni otrzymali po 10 tys. zł oraz grafiki Joanny Gniady.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Maluch przewrócił ambulans

W Jeleniej Górze, na jednym ze skrzyżowań, doszło do zderzenia karetki pogotowia z maluchem. W pędzący ambulans z impetem uderzył...

Close