Kanał Rss
Content
Muzeum Poczty i Telekomunikacji organizuje pożegnanie lata
17 września 2012

22 września (sobota) placówka oświatowa Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu przygotuje liczne atrakcje na koniec lata. W ciekawym programie znajdzie się m.in. przejażdżki dyliżansem pocztowym, wystawa miniatur i historycznych strojów pocztylionów. Dyliżans pocztowy rozpocznie swoja trasę z  parku im. Słowackiego, przejedzie na Rynek i wyruszy w stronę Parku Południowego. Tam jego postój potrwa trochę dłużej i będzie można spróbować podróży w dawnym stylu. Przejażdżki dla publiczności rozpoczną się od godz. 12. Następnie dyliżans pojedzie do Galowic, gdzie odbędzie się impreza plenerowa, podczas której zaprezentowane zostaną tajniki rzemiosł związanych z powozami i pocztą. Piknik w Galowicach potrwa do 23 września.

Natomiast 24 września w muzeum odbędzie się spotkanie dla seniorów, w czasie którego zaplanowano prezentację techniki rytowania znaczków pocztowych oraz przedstawienie postaci  grafika, projektanta i rytownika Jana Macieja Kopeckiego. Do 19 listopada w muzeum można oglądać wystawę poświęconą twórczości Kopeckiego.

 

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Targi Zoo-Botanica, 14.09-16.09.2012, Wrocław

Od piątku do niedzieli wrocławianie licznie przybywali do Hali Stulecia na jedenastą edycję Targów i Wystawy Zoologiczno-Botanicznej, czyli ZOO-BOTANICA 2012....

Close