Kanał Rss
Content
Most Poznański na nowo
20 stycznia 2014

Zakończyła się przebudowa jednej z dwóch konstrukcji mostu nad Odrą między Osobowicami, a Popowicami na trasie  Wrocław- Poznań zwanego także Mostem Poznańskim. Prace rozpoczęły się na jesieni 2012 roku.

Całkowita długość modernizowanego odcinka wynosi blisko pół kilometra i, według zapewnień kolejarzy, pociągi będą po nim jechać z prędkością 160 km/h.

Prace remontowe są skomplikowane – do demontażu i przesunięcia prętowej konstrukcji mostu potrzebne było wykorzystanie barki, systemu siłowników i lin. Żelbetonowe elementy, w tym 29 filarów na terenie zalewowym, gruntownie sprawdzono, odnowiono i wzmocniono. Położono także nowy tor i zamontowano sieć trakcyjną.

Oprócz modernizacji samego mostu przebudowane zostaną także dwa sąsiednie wiadukty: nad Groblą Kozanowską i nad ul. Osobowicką. Powstanie również nowy przystanek – Wrocław  Osobowice Cmentarz.

Całkowity koszt modernizacji mostu wyniesie ok. 42 mln złotych. W styczniu prace będą kontynuowane na drugiej części przeprawy i sąsiednim torze. Zakończenie wszystkich robót planowane jest jeszcze w tym roku. Według obliczeń, po ich zakończeniu czas podróży z Wrocławia do granicy województwa skróci się o 20 minut.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Darmowe warsztaty fotograficzne

W ramach projektu Tiff Academy w najbliższy weekend (17-18 stycznia) zorganizowane zostaną bezpłatne warszaty fotograficzne i filmowe dla dzieci i...

Close