Kanał Rss
Content
Morderca ponownie przed sądem
3 stycznia 2017

11 stycznia sąd Apelacyjny we Wrocławiu wyda wyrok w sprawie odwołania się trzech stron procesu. Proces dotyczył Artur W., 18-latka skazanego przez sąd pierwszej instancji na 14 lat pozbawienia wolności za zabójstwo 15-letniej Wiktorii z Krapkowic.

Artur W. spowodował śmierć dziewczyny, gdyż chciał ukraść jej telefon. Do zdarzenia doszło 7 marca 2015 roku. Chłopak śledził 15-latkę i w dogodnym momencie próbował wyrwać jej aparat. Ta jednak nie chciała go oddać po dobroci i w czasie szamotaniny, kiedy została odepchnięta przez chłopaka, upadła na ziemię i uderzyła głową o beton. Chłopak pochwycił telefon i oddalił się z miejsca zdarzenia. Powrócił jednak po chwili i stwierdził, że nastolatka nie żyje. Nie zadzwonił po karetkę i ukrył wciąż żywą Wiktorię w kolektorze ściekowym. Pełnomocnik rodziny złożył w tej sprawie apelację, gdyż kara wydaje się być zbyt łagodna do winy. Poprał ją także oskarżyciel publiczny. Z drugiej strony obrońca wniósł o zmianę wyroku i kwalifikacji czynu. Wyrok zapadnie w styczniu.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Inny Sylwester

W tym roku na wrocławskim Rynku w Noc Sylwestrową czeka na nas moc niespodzianek. Po pierwsze zorganizowane będą dwie, a...

Close