Kanał Rss
Content
Miało być tak pięknie
17 marca 2014

Śląsk Wrocław po trzech tłustych latach (po każdym sezonie inny stopień na podium, gra w europejskich pucharach) przechodzi kryzys. Mimo ściągniągnięcia do drużyny kilku zawodników i zatrzymania większości dotychczasowych, a nawet zmiany trenera, wciąż WKS-owi bliżej do spadku niż jakiegokolwiek awansu.

Sytuacja nie jest jeszcze tragiczna. Wrocławianie mają 29 punktów – to o 6 więcej od zagrożonego spadkiem Podbeskidzia, ale o 7 za mało do Zawiszy, który zamyka tabelę grupy “mistrzowskiej”. Do końca rundy zasadniczej zostały 4 kolejki – niewiele, by zrealizować plan minimum, czyli opuszczenie grupy “spadkowej”.

Plan ten nie musi być wcale niewykonalny. Wszystko dzięki korzystnemu na pierwszy rzut oka terminarzowi. W najbliższym meczu Śląsk podejmie Górnika Zabrze – drużynę po przejściach, która w tym roku nie zaznała jeszcze smaku zwycięstwa. 30 marca będzie okazja, by zmniejszyć dystans do Zawiszy Bydgoszcz. W przedostatniej kolejce wrocławian czeka jeszcze jeden wyjazd do Bielska-Białej. Tamtejsze Podbeskidzie być może będzie już pozbawione większych szans na utrzymanie. Z kolei 12 kwietnia do Wrocławia przyjadą zaprzyjaźnieni Lechiści z Gdańska.

Powyższy plan może równie dobrze się nie udać. Porażka z głodnym wygranej Górnikiem przekreśli raczej szanse Śląska na wyjście z grupy zwanej spadkową. Po meczu z Lechią u siebie stawką kolejnych siedmiu spotkań (w tym sezonie do rozegrania będzie łącznie 37 kolejek) będzie pozostanie w Ekstraklasie, co z pewnością nie wpłynie pozytywnie na frekwencję wśród kibiców. Ta zresztą jest niepokojąco niska – na meczu z Legią, który jeszcze niedawno byłby okrzyknięty szlagierem przyszło niepełna 15 tys. fanów. Nie da się ukryć, że wysokie miejsce Śląska w tabeli napędza frekwencję i popularność drużyny w mieście. Bez wyników Stadion Miejski będzie tylko straszył pustymi, zielonymi krzesełkami.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Jubileuszowe Targi

Już po raz 20., tradycyjnie w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej, odbędą się Wrocławskie Targi Książki Naukowej. Impreza pod patronatem m.in....

Close