Kanał Rss
Content
Marszałek otrzymał budżetowe absolutorium
25 czerwca 2015

Marszałek i zarząd województwa dolnośląskiego otrzymali absolutorium od sejmiku za wykonanie budżetu w 2014 r. Na inwestycje majątkowe w regionie wydano rekordową, największą w historii kwotę 832 mln zł. Więcej inwestowano tylko na Mazowszu. Skarbnik województwa stwierdza, że w ciągu minionych czterech lat budżet regionu zwiększył się o prawie 75 proc. W 2014 r. dochody budżetu wyniosły 1 mld 728 mln zł, natomiast wydatki – 1 mld 954 mln zł.

Deficyt na kwotę ponad 220 mln zł wynika tylko z tego, że nasze województwo zapłaciło aż 268 mln zł “janosikowego”. Bez tak wysokiej sumy zanotowalibyśmy nadwyżkę budżetową – dodała skarbnik. Marszałek Cezary Przybylski podkreśla, że Dolny Śląsk ma drugi po Mazowszu budżet w Polsce i inwestuje największe – również po Mazowszu – kwoty z własnych środków.

Przeciwko udzieleniu absolutorium był opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, którego przewodniczący Paweł Hreniak ocenił, „że Dolny Śląsk w 2014 r. podobnie jak w poprzednich latach pod rządami PO jedynie dryfował”. Dodał również,  że w niektórych dziedzinach, jak np. transport czy nakłady na remonty dróg wojewódzkich budżet zrealizowano na poziomie 60-70 proc., co “trudno uznać za finansowy sukces”.

Przeciwko głosowali też radni z klubu Bezpartyjnych Samorządowców, a wśród nich Paweł Kukiz. Wynik głosowania 21 za absolutorium, 11 przeciw.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Nowa marszałek Sejmu

Małgorzata Kidawa-Błońska, rzeczniczka rządu w gabinetach Ewy Kopacz i Donalda Tuska, została wybrana na stanowisko marszałka Sejmu. Funkcję będzie pełnić...

Close