Kanał Rss
Content
Marsz Patriotów w Dzień Niepodległosci
30 października 2012

11 listopada ulicami Wrocławia po raz trzeci przejdzie marsz zorganizowany przez Narodowe Odrodzenie Polski. Organizatorzy zapowiadają podobną liczbę uczestników jak w roku poprzednim czyli ok. 3 tysiące osób. Nie jest natomiast jeszcze znana trasa przemarszu, zostanie ona podana dopiero po zgłoszeniu manifestacji w urzędzie miasta.Tak jak w latach ubiegłych uczestnicy zaopatrzeni będą w pochodnie, race, flagi i transparenty, ponadto poniosą również gigantyczną flagę biało-czerwoną o wymiarach 35 na 3 metry.
NOP promuje to wydarzenie zwłaszcza przed meczami Śląska Wrocław.Podczas meczu z Ruchem Chorzów na trybunach Stadionu Miejskiego pojawił się transparent przypominający o pochodzie, z kolei przed meczem wrocławskiej drużyny z Polonią Warszawa NOP rozdało ponad 300 ulotek zapraszających na manifestację.


Tradycyjnie po marszu spodziewana jest manifestacja uczestników na wrocławskim rynku.
w ubiegłym roku Porozumienie 11 Listopada zorganizowało kontrmanifestację. W tym roku najprawdopodobniej nie odbędzie się ona w związku z zaangażowaniem organizacji w manifestację warszawską.Solidaryzuje się ona jednak w pełni z wrocławskimi antyfaszystami i popiera wszelkie działania występujące przeciw mającemu się wkrótce odbyć marszowi skrajnej prawicy.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Wejściówka na koncert dedykowany pamięci artystów Wrocławia – rozdana

  KONKURS Pamięci artystów Wrocławia 9 listopada, godz. 19:00 Do wygrania podwójna wejściówka sala Filharmonii Wrocławskiej O tym, jak wygrać,...

Close