Kanał Rss
Content
Lirycznie na strunach
14 kwietnia 2014

Duo Poetico to damsko-męski duet gitarowy niezwykle zdolnych, młodych wrocławskich gitarzystów. Dagmara Mazur i Jacek Piechota wystąpią 27 kwietnia w Starej Giełdzie podczas kolejnej odsłony wrocławskiego cyklu koncertów Podróże po Strunach im. Marka Długosza.

Dagmara ukończyła szkołę muzyczną II stopnia w Zamościu, zaś Jacek jest absolwentem PSM I i II stopnia w Opolu. Oboje spotkali się na studiach we Wrocławiu, gdzie rozpoczęli naukę w klasie gitary dr. Waldemara Gromolaka. Kiedy w 2013 roku po raz pierwszy zagrali razem Walce Poetyckie Enrique Grandosa, poczuli, że razem mogą stworzyć naprawdę profesjonalny duet gitarowy. Tak rozpoczęła się praca nad repertuarem Duo Poetico. Wkrótce zespół wypracował swój własny styl, łączący lekkość, poetyckość i prawdziwy muzyczny impresjonizm.

Dagmara Mazur i Jacek Piechota, to  także dwie artystyczne osobowości.  Te dwie jakości są widoczne nie tylko podczas występów w duecie, ale także w części solowej koncertu. W trakcie kwietniowego występu Dagmara zaplanowała wykonanie Sonaty Eroica op. 150 Mauro Giullianiego oraz Valseany z Suity akwarelowej Sergio Assada. Z kolei Jacek zagra energiczne części Suite In modo Polonoco polskiego kompozytora, Aleksandra Tansmana.

Koncert Liryczne brzmienie strun zespołu Duo Poetico, jest zatem szansą na poznanie młodych i niezwykle obiecujących wrocławskich gitarzystów. Następną taką okazją będzie dopiero kolejna odsłona z cyklu Podróży po Strunach zaplanowana na 25 maja.

 

DUO POETICO
Liryczne brzmienie strun
27.04.2014, godz. 17:00
Stara Giełda, pl. Solny 16, Wrocław

Bilety: 20 zł (normalne), 10 zł (ulgowe)
do nabycia: www.tbox24.pl, www.sklep.gitara.wroclaw.pl lub w kasie przed koncertem

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Grill bez piwa?

Razem z rozkwitem przyrody budzą sią do życia kolejne pomysły na zaadoptowanie miejsca jeśli nie na samym Stadionie Miejskim, to przynajmniej...

Close