Kanał Rss
Content
Linkin Park zamiast meczu
3 czerwca 2014

Grupa Linkin Park zaprezentuje się przed wrocławską publicznością już 5 czerwca. Linkin Park to utworzona pod koniec lat 90. grupa łącząca kilka stylów muzycznych w tym rock, nu-metal i elektronikę. Supportem Linkin Park będzie Fall Out Boy.  Jest to jedyny koncert grupy w Polsce. Zespół zagra na Stadionie Miejskim w ramach czerwcowych obchodów Święta Wrocławia.

Historia Linkin Park rozpoczyna się od trzech osób. Brad Delson, Mike Shinoda i Rob Bourdon chodzili razem do Agoura High School w Kalifornii. Wszyscy trzej interesowali się muzyką,  zatem postanowili założyć zespół o nazwie Xero. Wkrótce po tym do grupy dołączył również Joe Hahn, Dave Farrell i Mark Wakefield. W 1996 roku wspólnie zaczęli tworzyć muzykę, a efektem tej pracy jest wydana rok później kaseta Xero zawierająca 4 utwory.

Mimo starań, zespół nie odniósł jednak większego sukcesu, co zniechęciło wokalistę – Marka Wakefielda i spowodowało jego odejście. Potrzebny był zatem nowy wokalista. W znalezieniu go pomógł Jeff Blue z Zomba Music Publishing, który natrafił na Chestera Benningtona – byłego wokalistę zespołu Grey Daze. Jego nagrania tak się spodobały chłopakom z Xero, że przyjęli go praktycznie od razu.

4 października 2000 roku Linkin Park wydał swój debiutancki album Hybrid Theory – muzycy zdecydowali się na taką samą nazwę, jaką niegdyś nadali zespołowi. Producentem płyty został Don Gilmore. Krążek zawiera 12 utworów i jest doskonałą mieszanką ciężkiego rocka z hip-hopem. Na płycie nie udzielał się jeszcze Phoenix, który w tym czasie kończył koncertować ze swoim poprzednim zespołem.

Po eksperymentach ze starymi utworami nadszedł czas na zupełnie nowy materiał. 25 marca 2003 roku do sprzedaży trafił album Meteora – nazwa tej płyty pochodzi od masywu górskiego w Grecji.

Po długiej przerwie, 14 maja 2007 roku na świat wychodzi kolejne dzieło Linkin Park. Trzeci studyjny album zatytułowany Minutes To Midnight stał się przełomem w karierze Kalifornijczyków ze względu na duże zmiany jakie zaprezentował zespół. Muzycy zdecydowali się na sporą zmianę stylu i tym samym krążek znacząco różni się od poprzednich. Minutes To Midnight jest bardziej spokojnym i dojrzalszym albumem. Wiele na nim ballad i klimatycznych utworów.

Po przełomowym Minutes To Midnight zespół postanawia dalej eksperymentować i 14 września 2010 roku wydaje album A Thousand Suns. Na płycie zdecydowanie dominuje elektronika, a utwory są bardzo zróżnicowane, zarówno pod względem budowy, jak i brzmień.

13 czerwca 2007 roku Linkin Park zagrał swój pierwszy koncert w Polsce. Odbył się on na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Bilety na czwartkowy koncert można jeszcze nabyć za pośrednictwem strony www.eventim.pl – najtańsze wejsciówki sa jeszcze dostępne w przedsprzedaży za 162 zł (trybuna 3). Wejście na płytę i trybunę nr 2 to koszt rzędu 192 zł, trybuna 1 – 262 zł, a za bilet VIP-owski trzeba zapłacić nieco powyżej 600 zł.

www.linkinpark.pl

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Starsi i młodsi w zamkowym amfiteatrze

Już jutro odbędzie się cykliczna impreza międzypokoleniowa i edukacyjna Korowód Żywej Książki. Wszystko w godz. 10-13 w Centrum Kultury „Zamek” na Leśnicy. Wstęp wolny.

Close