Kanał Rss
Content
Legnicki Rower Miejski nie zwalnia tempa
27 września 2016

Legnicki Rower Miejski nie zwalnia tempa: Ponad tysiąc rejestracji i blisko 3,5 tysiąca wypożyczeń w 38 dni!


Legnicki Rower Miejski rozkręcił się na dobre! Po miesiącu i siedmiu dniach funkcjonowania wypożyczalni, liczba zarejestrowanych użytkowników przekroczyła pierwszy tysiąc. Legniczanie do tej pory skorzystali z publicznych rowerów prawie trzy i pół tysiąca razy. Ponad połowa tych wynajmów była darmowa.

Za nami pierwsze 38 dni działania Legnickiego Roweru Miejskiego. Od momentu uruchomienia tego pilotażowego projektu, składającego się z 4 stacji i 21 rowerów, operator systemu, firma Nextbike Polska, odnotował 1 031 rejestracji użytkowników i 3 338 wypożyczeń rowerów.

– Pierwszy etap testów w Legnicy przebiegł wzorowo. Po pięciu tygodniach z rowerów korzysta już ponad tysiąc mieszkańców, a codziennie odnotowujemy kolejne rejestracje nowych osób. Legniczanie opanowali już zasady korzystania z wypożyczalni, które będą czynne aż do połowy listopada – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

• Spośród ponad 3 tysięcy wypożyczeń rowerów, 1 300 miało miejsce w sierpniu, a 2 038 – we wrześniu. Blisko 52% stanowiły wynajmy darmowe, czyli takie, które ukończono przed upływem 15 minut. Średni czas przejazdu Legnickim Rowerem Miejskim wynosi ok. 33 minuty.

• W ciągu dnia do największej liczby wypożyczeń dochodzi w godzinach 16:00 – 19:00, kiedy ma miejsce 30% wszystkich wynajmów. Dotychczas mieszkańcy najaktywniej korzystali z systemu 22 sierpnia, kiedy odnotowano 127 wypożyczeń oraz 8 września, gdy było ich o dwa mniej. To oznacza, że średnio każdy rower był wtedy wynajmowany 6 razy w ciągu 24 godzin.

• Najaktywniejszy użytkownik skorzystał z Legnickiego Roweru Miejskiego już 52 razy. Rowery cieszące się największą popularnością (numery: 57961 oraz 57971) wypożyczano dotychczas po 168 razy.
Stacje wypożyczeń:
Piłsudskiego / Horyzontalna: 30,32% wszystkich wypożyczeń
pl. Wilsona: 24,80%
pl. Słowiański: 23,75%
Piłsudskiego / Rondo Niepodległości : 21,12%
Stacje zwrotów:
Piłsudskiego / Horyzontalna: 31,30% wszystkich zwrotów
pl. Wilsona: 23,54%
Piłsudskiego / Rondo Niepodległości : 23,04%
pl. Słowiański: 22,12%
Najpopularniejsze trasy:
pl. Wilsona – Piłsudskiego / Horyzontalna
pl. Słowiański – Piłsudskiego / Horyzontalna
Piłsudskiego / Horyzontalna – pl. Wilsona
Piłsudskiego / Horyzontalna – Piłsudskiego / Rondo Niepodległości
Piłsudskiego / Horyzontalna – pl. Słowiański

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Wyrzucał wyposażenie mieszkania przez okno

Niecodzienny widok napotkali kierowcy podróżujący drogą wojewódzką nr 381 przez Wałbrzych.

Close